Diyanet İşleri Başkanlığı 15 Memur Alımı Yayımlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı 15 Memur Alımı Yayımlandı
Diyanet İşleri Başkanlığı 15 Memur Alımı Yayımlandı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre 15 personel alımı yapılacaktır.

Yapılan açıklamaya göre başvuru yapacak olan adaylarda aranan şartlar; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, En az lisans düzeyinde dört yıllık dini yükseköğrenim mezunu olmak, Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 5 inci maddesinin b bendinde belirtilen Ortak Nitelik şartını taşımak, 1 Ocak 2020 tarihi itibarı ile 35 yaşını doldurmamış olmak, 2018 veya 2019 yıllarında yapılan KPSS KPSSP3 puan türünden en az altmış 60 puan almış olmak ve daha önce Diyanet işleri uzman yardımcısı kadroları için yapılmış olan yarışma sınavlarında iki defa başarısız olmamak şartları aranmaktadır.

Adaylar için başvuru şekli zamanı ve yeri

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar 7 Ocak 2020 –20 Ocak 2020 saat 08:30-16:30 saatleri arasında Diyanet işleri Başkanlığı’nın internet sayfası üzerinde yer alan sınav başvuru formunu doldurduktan sonra başvurularını onaylatmak üzere yukarıda belirtilen tarihler ve saatlerde istenen belgelerle birlikte herhangi bir il veya ilçe müftülüğüne şahsen müracaat edeceklerdir, İstenen belgeleri getirmeleri halinde yurt dışındakiler ile askerlik görevini yapmakta olanların başvurularını, üçüncü şahıslara yaptırabilecektir. Adaylar, başvuru ekranında ilgili alana 1000 karakteri aşmayacak şekilde öz geçmişlerini yazacaklardır. 

Başvuru için gerekli belgeler

T.C. Kimlik numarası olan  kimlik belgesi (nüfus cüzdanı veya pasaport), Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği (Diploma yabancı bir ülkeden alınmışsa YÖK’ten alınacak denklik belgesi), (e-Devlet üzerinden alınan belgeler geçerlidir.) 2018 veya 2019 yılına ait KPSS sonuç belgesi, Görev yapmaya mani bir engeli (sağlık vb.) bulunmadığına ve adli sicil kaydı bulunmadığına ve erkek adayların askerlik durumlarına dair yazılı beyanı istenmektedir.

Adaylar sınav için; KPSS puan sırasına göre atama yapılacak kadro sayısının 20 katına giren adaylar 23 Ocak 2020 – 27 Ocak 2020 saat 23:59:59’a kadar 80 TL sınav başvuru ücreti ödemesi yapacaklardır. Ödeme işlemi, Diyanet işleri Başkanlığının internet sayfası üzerinden sadece kredi kartı veya banka/bankomat kartı ile gerçekleştirilecektir.

Sınavlar yarışma sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı yapılacaktır. Yazılı sınav test şeklinde ve 22 Şubat 2020 tarihinde Ankara’da yapılacaktır

Diyanet işleri Başkanlığının diyanet uzman yardımcısı alım ilanı için daha detaylı bilgi ve başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Diyanet İşleri Başkanlığı 15 Memur Alımı Yayımlandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın