Diyanet İşleri Başkanlığı Açıktan Öğretmen Alımı Yapıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı Açıktan Öğretmen Alımı Yapıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından KPSS puan şartı ile açıktan öğretmen alımı yapılacaktır.

Başvuru Şartları

Diyanet işleri Başkanlığında görevlendirilmek üzere öğretmen alımı yapılacaktır. Yapılacak alımlar için 2018 ve 2019 yıllarına ait KPSS puanları ile başvuru yapılacaktır. 70 puan barajını aşan tüm adaylar başvuru yapabilir. DMK memur olma genel şartları sağlanmalıdır. İlanda belirtilen eğitim şartları sağlanmalıdır. 

Başvuru Usulü

Başvurular 4 Aralık 2019 tarihinde başlayacak ve 17 Aralık 2019’da sona erecektir. Başvurular diyanet işleri başkanlığına ait web sitesi üzerinden alınan başvuru formu doldurulacaktır. Bu form ve istenen diğer evraklar birlikte herhangi bir il ya da ilçe müftülüğünde onaylatılacaktır. Onay işlemi de başvuru süresi içinde bizzat yapılmalıdır. 08.30- 16.30 saatleri arasında müftülüklere başvurulabilecektir. Yurtdışında olanlar ile askerlik yapanlar için başvuruları üçüncü şahıslar yapabilecektir.

Belgeleri tamam olan adayların başvuruları DİBBYS sorumluları tarafından onaylanacaktır. Onay yapıldıktan sonra başvuru bilgilerinde değişiklik yapılmayacaktır. Bu yüzden adaylar bilgilerin doğruluğundan emin olmalıdır.

Başvuru esnasında nüfus cüzdanı veya pasaport, Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya örneği sunulacaktır. Ayrıca sağlıkla ilgili olarak görevini devamlı yapmaya engel bir durum olmadığına, sabıka ve arşiv kaydı bulunmadığına dair aday bizzat yazılı beyanda bulunacaktır. Adaylar bin karakteri aşmayacak şekilde özgeçmiş yazacaktır. Öğretmen alımı için gerekli ilanlar DİB tarafından yayınlanmaya devam edecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.