Diyanet İşleri Başkanlığı Naklen 1.300 Personel Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı Naklen 1.300 Personel Alımı
Diyanet İşleri Başkanlığı Naklen 1.300 Personel Alımı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alım Yapılacak Pozisyonlar

DİB tarafından yayınlanan duyuruya göre Kuran kursu öğreticisi grup 1 için 600, grup 2 için 400, imam hatip kadrosu için 200 ve son olarak müezzin-kayyım kadrosu için de 100 personel alımı gerçekleştirilecek.

Başvuru Şartları 

Hali hazırda DİB bünyesinde memur olarak çalışmakta olan ve adaylık statüsü kalkmış bulunan kimseler başvuru yapabilir. Adayların DİB tarafından 2017, 2018 ve 2019 yıllarında yapılan Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavlarından birisinden en az 50 ve üzeri puan almış olmaları gerekmektedir. Adayların görevlerini yapmaya engel bir sağlık durumlarının da olmaması gerekmektedir. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu madde 48’de belirtilen şartların da sağlanması gereklidir. 

Bu genel şartlara ilave olarak her bir kadro için özel olarak belirlenmiş başvuru şartları da bulunmaktadır. Adaylar başvuru yapacakları kadronun özel şartlarını dikkatli bir şekilde incelemelidir. Bu kadrolardan sadece birisine başvuru yapılabileceğini de ifade etmek gerekir. 

Bu ilana başvurular 14 ile 28 Şubat tarihleri arasında yapılacaktır. Herkes görev yaptığı il veya ilçedeki birimlerine başvurularını gerçekleştirecektir. Başvurular şahsen yapılacak olup gerekli belgelerin de teslim edilmesi gerekmektedir. Alınacak personel sayısının 3 katı kadar aday sözlü sınava davet edilecek. Adaylara özel olarak tebligat yapılmayacağı için internet üzerinden yayınlanan duyuruların takip edilmesi elzemdir.

Diyanet İşleri Başkanlığı Naklen 1.300 Personel Alımı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın