Sağlık Bakanlığı 8844 Sağlık Personeli Alımı Devam Ediyor

Sağlık Bakanlığı 8844 Sağlık Personeli Alımı Devam Ediyor
Sağlık Bakanlığı 8844 Sağlık Personeli Alımı Devam Ediyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere 8844 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacağını açıklandı ve başvurular hali hazırda devam etmektedir.

Alınacak personelin kadro dağılımı;

3762 hemşire, 3476 sağlık teknisyeni-sağlık teknikeri ve 1091 ebe olmak üzere psikolog, biyolog, sosyal çalışmacı, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, sağlık fizikçisi ve perfüzyonist unvanlarında olacağı belirtiliyor.

Adaylarda aranan öğrenim şartları;

Orta öğretim, Ön Lisans ve Lisans olduğu belirtiliyor. Tercih işlemlerinde Lisans düzeyindeki pozisyonlar için 2018-KPSS Lisans, Ön Lisans ve Orta öğretim düzeyindeki pozisyonlar için 2018-KPSS Orta öğretim ve 2018-KPSS Ön Lisans sınav sonuçlarının kullanılacağı açıklandı.

Adaylar tercih işlemlerini 20 Şubat 2020 tarihine kadar ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifre girerek yapabileceklerdir.
 
Adaylardan;

Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ve Sağlık Fizikçisi pozisyonlarında tercih yapmak isteyen ve ilgili alanlarda lisansüstü (Sadece yüksek lisans veya doktora programlarında) öğrenim görmüş adayların, 18 Şubat 2020 tarihinde saat 17.00’a kadar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı-Çalışma Genel Müdürlüğünün Ek Hizmet Binasına (GMK Bulvarı No:6 Kat:2 Kızılay/ANKARA) şahsen başvuru yapacaklardır.

Şahsen başvuru işlemini gerçekleştiremeyecek adaylar;

Dilekçe ile birlikte T.C. Nüfus Cüzdanı/Kimlik Kartının Noter Onaylı örneği ile Yüksek Lisans/Doktora düzeyindeki diploma/mezuniyet belgesinin Noter onaylı veya üniversite tarafından “ASLI GİBİDİR”
ibaresiyle onaylanmış ıslak imzalı örneğini (ve gerekmesi halinde ilave olarak kendi adlarına alınmış YÖK kararı örneğini) Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı-Çalışma Genel Müdürlüğünün resmi yazışma adresine (T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı – Çalışma Genel Müdürlüğü Emek Mh. 17. Cd. No:13 Çankaya / ANKARA) iadeli taahhütlü posta yoluyla ulaştırabileceklerdir. 18 Şubat 2020 tarihi itibarıyla kuruma ulaşmayan dilekçelerin işleme alınmayacağı belirtiliyor.

Yüksek lisans veya doktora mezunu Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ile Sağlık Fizikçisi pozisyonları dışında tercih yapacak adaylar ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı-Çalışma Genel Müdürlüğüne herhangi bir başvuru yapmalarına gerek olmadığı açıklandı.

Daha detaylı bilgi ve başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Genel bilgiler için tıklayınız.

Orta öğretim için atama yapılacak pozisyonlar.

Orta öğretim için nitelik kodları.

Orta öğretim için mezun olunan bölüm listesi.

Ön Lisans için atama yapılacak pozisyonlar.

Ön Lisans için nitelik kodları.

Ön Lisans için mezun olunan bölüm listesi.

Lisans için atama yapılacak pozisyonlar.

Lisans için nitelik kodları.

Lisans için mezun olunan bölüm listesi.

Dilekçe örneği.

Sağlık Bakanlığı 8844 Sağlık Personeli Alımı Devam Ediyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın