Doğalgaz Faturanızı Taksitle Ödeyebilirsiniz

Doğalgaz Faturanızı Taksitle Ödeyebilirsiniz
Doğalgaz Faturanızı Taksitle Ödeyebilirsiniz
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

13 Banka Taksit Yapıyor

İGDAŞ tarafından yayınlanan duyuruya göre 31 Mayıs 2020’ye kadar doğalgaz faturalarını taksitlendirmek mümkündür. Kış ayları olan Aralık, Ocak ve Şubat’ta gelen kabarık faturalar Mart, Nisan ve Mayıs aylarına yayılarak ödenebilecektir. İGDAŞ’ın taksitlendirme kolaylığına şu ana kadar 13 banka iştirak etti.

Bazı bankalar 2, bazıları ise 3 taksit yapıyor. Bankalar genellikle 100 lira ile 2 bin lira arasındaki faturalara taksit yapmaktadır. Taksitler kredi kartına vade farkı koymadan yapılıyor.

En yüksek taksit imkanını Halkbank sunuyor. 50 bin liraya kadar olan faturalar 4 taksite bölünebiliyor. Garanti, TEB, Şekerbank ve Denizbank’ın da aralarında olduğu bazı bankalar ise faturalarda alt üst sınır tanımadan taksitlendirme yapıyor.

Taksitlendirme imkanı sadece vadesi gelmemiş faturalar için söz konusu değildir. Daha önce ödenen faturala taksit yapmak da mümkündür. 

Bankaya Kayıt Olmak Gerekiyor

Ödemenin yapılacağı bankaya SMS göndererek İGDAŞ taksitlendirme için kayıt yaptırmak gerekiyor. Bazı bankalar faturayı ödemeden önce bazıları ise fatura ödendiği gün mesajla kayıt olunmasını istemektedir. Bu nedenle faturasını taksitlendirmek isteyen vatandaşlar öncelikle bankalarından bilgi almalıdırlar. Banka sonradan taksitlendirme yapmıyorsa vatandaş mağduriyet yaşayabilir.

İGDAŞ’ın verdiği bu haber ile faturalarını ödeme zorluğu çeken vatandaşa kısmi bir kolaylık sağlanmıştır. Yüksek faturaları faturalandırarak kışın yükü hafifletilebilir.

Doğalgaz Faturanızı Taksitle Ödeyebilirsiniz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın