DUS Ek Yerleştirmeleri İçin Tercih Alınıyor

DUS Ek Yerleştirmeleri İçin Tercih Alınıyor
DUS Ek Yerleştirmeleri İçin Tercih Alınıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ek Tercihler Alınıyor

ÖSYM tarafından 2019 DUS ek yerleştirmeleri için tercih kılavuzu yayımlandı. Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (DUS) 2019 yılında yapılmıştı. Sınav sonuçları açıklanmış ve tercihler alınmıştı.  Şimdi ise ek tercihler alınacak. 2019-DUS Ek Yerleştirme Tercihleri 10 Ocak tarihinde saat 10.00’dan itibaren başlayacak ve 16 Ocak tarihinde 23.59’a kadar yapılacaktır. Tercihler ÖSYM AİS sistemi üzerinden alınacaktır.

Ek yerleştirme işlemi yapacak olan adaylar 2019-DUS Başvuru Kılavuzunu incelemelidir. Buradaki kurallara göre tercihler alınacak ve yerleştirmeler yapılacaktır. Yerleştirmelerin yapılmasından sonra sonuçlar kamuoyu ile paylaşılacaktır. Adaylar sonucunu ÖSYM AİS üzerinden öğrenebilir.  

DUS Nedir?

Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (DUS) diş hekimliği fakültelerinden mezun olanların girdiği bir sınavdır. Bu sınav senede bir kez yapılmaktadır. Sınava girmek isteğe bağlı bir durumdur. Sınav sadece Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde yapılır. 

Diş Hekimliği Temel Bilimler Testi ve Diş Hekimliği Klinik Bilimler Testi olmak üzere iki testten oluşur. 40+80 olacak şekilde 120 sorudan oluşan bir sınavdır. Sınav süresi ise 150 dakikadır. İlk kez 2012 yılında yapılan bu sınav halen yapılmaya devam ediyor. Sınav neticesinde adayların aldıkları puanlar ile yerleştirmeler yapılacaktır. İlk yerleştirmede yerleşemeyen adaylar için ikinci tercihler alınmaktadır.

DUS Ek Yerleştirmeleri İçin Tercih Alınıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın