E-YDS İçin Başvurular Alınıyor

E-YDS İçin Başvurular Alınıyor
E-YDS İçin Başvurular Alınıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başvurular Yapılıyor

ÖSYM tarafından elektronik ortamda yapılacak olan e-YDS sınavı için başvurular 2 Ocak tarihinde saat 14.00 itibariyle alınmaya başladı. Başvurular ÖSYM üzerinden yapılmaktadır. 2020/1 Elektronik Yabancı Dil Sınavı (İngilizce) için başvurular ÖSYM AİS sisteminden yapılmaktadır. 16 Ocak günü saat 00.00’a kadar başvurular yapılmalıdır. Sınav elektronik olarak yapılacağı için sadece Ankara, İzmir ve İstanbul illerinde yapılacaktır. 

E-YDS 25 Ocak 2020 tarihinde yapılacaktır. Adaylar belirlenen illerdeki sınav binalarında sınava girecektir. Sınav tarihinden önce sınav giriş belgeleri yayımlanacaktır. Sınav süresi 180 dakika olacaktır. Sınava girecek adaylar sınav saatinden önce orada olmalıdır. Saat 13.30’dan sonra sınav binalarına giriş yapılmayacaktır. 

Sınırlı Kontenjan Sağlandı

Sınav elektronik ortamda yapılacağı için sınav binalarının kapasitesi kadar öğrenci sınava alınacaktır. Bu kapsamda Ankara için 3050 kontenjan tanınmıştır. İstanbul için 432 ve İzmir için 112 aday sınava girebilecektir. Bu yüzden sınava erken başvuru yapmak çok önemlidir. Ancak başvuru işlemleri sınav ücretinin ödenmesi ile tamamlandığı için ilk başvuru yapanlar değil, sınav ücretini ilk ödeyenler sınava girebilecektir. Adaylar sınav ücreti yatıramıyorsa kontenjan dolmuş demektir. Bu yüzden başvurular açılır açılmaz başvuru yapılmalı ve hemen ardından ücreti ödenmelidir. İlk kez başvuran adaylar sonraki başvurularında bu konuya dikkat etmelidir.

E-YDS İçin Başvurular Alınıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın