Ege Üniversitesi Engelli ve Eski Hükümlü İşçi Alıyor

Ege Üniversitesi Engelli ve Eski Hükümlü İşçi Alıyor

Ege Üniversitesi rektörlüğü tarafından yayınlanan ilan ile İŞKUR üzerinden engelli ve eski hükümlü işçi alımı yapılacaktır.

Başvuru Usulü

Ege Üniversitesi Rektörlüğü tarafından İŞKUR üzerinden işçi alımı yapılmaktadır. İlan 10 Aralık tarihinde yayınlanmıştır. 16 Aralık tarihinde ise başvurular sona erecektir. Başvuru yapacak adayların İŞKUR sistemine kayıtlı olmaları gerekmektedir. Kayıt işlemleri ise İŞKUR internet sayfası üzerinden gerçekleştirilebileceği gibi İŞKUR şubelerinden de yapılabilir. Başvuru süresine dikkat edilmelidir.

Başvuru Şartları

16.12.2011 ile 10.12.1984 arası doğanlar başvuru yapabilecektir. En az ilkokul en fazla lise mezunu olanların başvurusu kabul edilecektir. Alınan kişiler temizlik görevlisi olarak istihdam edilecektir. Bu şekilde toplam 12 kamu işçisi alınacaktır. Bornova/ İzmir adresinde görev yapacaklardır.

Başvuran adayların KPSS sınavından en az 60 ve üzeri puan almış olmaları gerekmektedir. Ancak terörle mücadelede yaralanan ya da engelli olanlar ile eski hükümlülerden bu puan şartı istenmeyecektir.

Engelli statüsünde başvuru yapan adayların hangi EKPSS puanını kullanacaklarını başvuru esnasında belirtmeleri gerekmektedir. Başvuranlar arasında yapılacak olan seçim noter kurası ile gerçekleştirilecektir. Kurada kontenjanın 5 katı kadar aday çekilecektir. Kura çekimi 23 Aralık 2019 tarihinde saat 10.00’da yapılacaktır. Kura ile ilanda belirtilen sayı kadar asıl ve yedek aday belirlenecektir. Bu listeler talep sahibi olan kurumlara gönderilecektir. Kurada çıkan adaylar kurumlar tarafından mülakata alınacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.