Eğitime Korona Virüs Arası Verildi

Eğitime Korona Virüs Arası Verildi
Eğitime Korona Virüs Arası Verildi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ara Tatil Başlıyor

Beştepe’de yapılan koronavirüs toplantısından ciddi önlemler çıktı. Bahar dönemi ara tatili 6-10 Nisan tarihleri arasında yapılacaktı. Ancak korona virüsün görülmesinden sonra ara tatil öne çekildi. 16-22 Mart tarihleri arasında ara tatil yapılacaktır. Bu kapsama okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim kurumları da dahildir. Bir hafta tatilde öğrenciler evde geçirecektir. Aileler de çocuklarının evden çıkmaması için önlemler almalıdır. 

Uzaktan Eğitime Geçiliyor

23 Mart 2020 Pazartesi günü eğitim yeniden başlayacaktır. Ancak öğrenciler okula gitmek yerine evden eğitim alacaktır. Uzaktan eğitime geçilecek ve öğrencilerin kalabalık ortamlara girmesi önlenecek. Öğrenciler tv ya da internet üzerinden derslerini takip edecektir. Uzaktan eğitim için şu an herhangi bir sınır konulmamıştır. Bu nedenle daha ne kadar devam edeceği bilinmemektedir.

Tüm Sosyal Etkinlikler İptal 

MEB tarafından okullarda yapılacak olan tüm etkinliklerin iptal edildiği açıklandı. Böylece öğrencilerin bir araya girmesi önlenecektir. Aileler de bu önlemlere destek olmalıdır. Çocuklarını mümkün olduğunca evden çıkarmamalıdır. Evde onların eğlenmesini sağlayacak alternatifler sunarak dışarının eksikliğini hissettirmemelidirler.

Çocuklar korona virüste en az risk grubundadır. Virüs bulaşması halinde hayatlarını kaybetme ihtimalleri oldukça azdır. Ancak virüs taşıyıcısı olduklarında toplumda daha hızlı yayılmasına neden olur. Kendileri olmasa da anne, baba ya da dede, nine gibi yakınlarına bulaştırabilirler.

Eğitime Korona Virüs Arası Verildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın