Ehliyet ve Kimlik Yoğunluğu İçin Nüfus Müdürlükleri Açıklaması

Ehliyet ve Kimlik Yoğunluğu İçin Nüfus Müdürlükleri Açıklaması
Ehliyet ve Kimlik Yoğunluğu İçin Nüfus Müdürlükleri Açıklaması
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fiyatlar Aratacağı İçin Yoğunluk Var

Ülkemizde elektronik kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgelerinin kullanıma geçmesi ile eski kartların değiştirilmesi gerekiyor. Bu kartların değişimi ise belirli bir harç ve ücrete tabidir. İşte bu ücretler 2020 yılında yeniden değerleme oranına göre artış gösterecektir. Kağıt ve harç bedellerinin artmasından ötürü bedellerde de artış yaşanacaktır. İşte bu zamlar gelmeden kartlarını değiştirmek isteyenler nüfus müdürlüklerine akın etti. Oluşan büyük yoğunluktan ötürü Nüfus müdürlükleri açıklamada bulundu.

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada halen kullanılmakta olan nüfus cüzdanları, sürücü belgeleri ve pasaportların yenisini alana kadar geçerli olduğu hatırlatıldı. Ayrıca 2020 yılında zam yapılmayacağı, sadece fiyat güncellemesi yapılacağı hatırlatıldı. Sürücü belgelerinin yenilenmesi için sağlık kurulu raporu istendiği gibi iddiaların ise asılsız haber olduğu belirtildi.

Online Randevu Almayı Unutmayın

Yeni kimlik kartı ve sürücü belgesi almak isteyenler nüfus müdürlüklerine giderek sıra beklemek yerine online randevu oluşturabilirler. Böylece randevu saatinde nüfus müdürlüğünde bulunarak işlemleri kısa sürede halletmek mümkündür. İstenen belgeleri değiştirmek için biyometrik fotoğraf gereklidir. Başvuruya gitmeden önce bu tür belgeler hazırlanmalıdır. Böylece kısa sürede eski kartların yerine yeni elektronik kartları alınabilecektir.

Ehliyet ve Kimlik Yoğunluğu İçin Nüfus Müdürlükleri Açıklaması

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın