Emekliler Promosyon İçin Taahhüt Vermeyecekler

Emekliler Promosyon İçin Taahhüt Vermeyecekler
Emekliler Promosyon İçin Taahhüt Vermeyecekler
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emekliler Taahhüt Vermeyecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaşlı vatandaşların evden çıkmaması için alınan önlemler kapsamında taahhüt verme şartının kaldırıldığını açıkladı. Emekliler, daha yüksek maaş almak için emekli maaşlarını aldıkları bankayı değiştirmektedir. Bu değişiklik sonucu 3 sene boyunca maaşını aynı bankadan alacaklardır. Her sene için de promosyon ödenecektir.

Emekliler emekli maaşını almak için istedikleri bankaya giderek taahhüt vermektedir. Bakan Selçuk, bu işlemin yapılması için bankalara gitmeye gerek olmadığını açıkladı. Bakanlık tarafından bankalara gönderilen yazı ile emeklilerden bir süreliğine taahhüt istenmeyeceği bildirildi. Korona virüs önlemleri kapsamında özellikle 60 yaş üstü vatandaşlar dışarı çıkmamalıdır. Özellikle banka gibi kalabalık yerlere gidilmemesi büyük önem arz ediyor. Bu nedenle taahhüt verilmesi bir süreliğine ertelendi. 

İkinci Bir Emir Bekleniyor

Bakanlığın yazısı sayesinde emeklilerin banka değişikliği için dışarı çıkmaması gerekiyor. Virüs tehdidi ortadan kalktığı takdirde bakanlık yeni bir açıklama yapacaktır. Emeklilerin promosyon işlemleri için bankaları ziyaret etmeleri mümkün olacaktır. taahhüt işlemlerinin yapılmasından sonra emekliler promosyon ödemelerini de alabilecektir. Bu işlemler için mutlaka bakanlık tarafından yapılacak açıklama beklenmelidir. Emekli vatandaşlar bu süreçte evden çıkmamak konusunda oldukça titiz davranmalıdır.

Emekliler Promosyon İçin Taahhüt Vermeyecekler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın