Emeklilerin 2021 yılı Bayram İkramiyeleri Netleşti

Emeklilerin 2021 yılı Bayram İkramiyeleri Netleşti

Cumhurbaşkanı Açıkladı Emeklilerin 2021 yılında Alacakları Bayram İkramiyesi Netleşti. Cumhurbaşkanı katıldığı bir programda gazetecilere verdiği yanıtta emeklilere ramazan bayramı öncesinde net 1100TL ikramiye yatırılacağını açıkladı.

Emekliye Bayram İkramiyesi Netleşti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emeklilerin bayramlardan önce almış oldukları bayram ikramiyesinin enflasyon oranında arttırılarak bayramdan önce emeklilerin hesaplarına yatırılacağını açıkladı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Ramazan Bayramı öncesinde emeklilere verilecek olan bayram ikramiyesinin meclise gönderilmeden Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile hızlı bir şekilde düzenlenmesinin yapılarak emeklilerin hesaplarına yatırılacağı bilgisini paylaştı. Emeklilerin merakla beklediği haberi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı bayram ikramiyesinin ne kadar arttırılacağı ve hangi yıldan itibaren enflasyonun dikkate alınacağı gibi çok farklı sorular kafaları karıştırmaktaydı, bu konularadaki soru işaretlerine son noktayı sayın Cumhurbaşkanı koymuş oldu.

Emeklilere Ramazan Bayramı Öncesinde enflasyon farkı ile birlikte ödenecek

Emeklilere Ramazan Bayramı öncesinde ödenecek ikramiye tutarını katıldığı bir programda açıklayan Cumhurbaşkanı İkramiyenin 1100TL olacağını açıkladı. Şimdi emeklilerin gözü kulağı Cumhurbaşkanlığınca çıkartılacak kararnameye çevrildi. Emekli İkramiyelerinin hangi gün hesaplara yatırılacağı konusunda şimdilik bir açıklama gelmedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daha önceki açıklamasında 

Bayram ikramiyeleri ile ilgili yaptığı açıklamada Ramazan Bayramı emekli İkramiyelerinin Mayıs başından itibaren yatırılmaya başlanacağını açıklamıştı. Kurban Bayramı İkramiyelerinin ise Temmuz başında emeklilerin hesaplarına yatırılmaya başlanacağını açıklamıştı.
Bu açıklamaya istinaden Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 3 ile 7 Mayıs 2021 tarihleri arasında ödenmesi beklenmektedir.

Kurban Bayramı İkramiyelerinin ise Temmuz ayının ortalarına doğru yatırılması beklenmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.