Emekliye Enflasyon Farkı Zammı Belli Oldu

Emekliye Enflasyon Farkı Zammı Belli Oldu

Emekli ve Çalışan Memurların Merakla Belediği Mart Ayılı Enflasyon Rakamları Açıklandı.2021 Yılı Ocak Şubat ve Mart Ayları Toplam 3,70 Oranında Gerçekleşti ve Emekli ve çalışan Memurlar İçin 2021 Yılı ilk 3 Aylık dönemde %0,70 enflasyon zammı gerçekleşti

Emekli Memurlara Yapılacak Enflasyon Zammı 

2021 Yılı Emekli Memurlara yapılacak enflasyon farkı, Ocak Şubat ve Mart ayı enflasyon rakamlarına göre Temmuz ayında yapılacak Emekli memur maaş zam oranına eklenecek enflasyon farkı oluşmaya başladı. 2021 Yılının ilk üç aylık enflasyon verisine göre mart ayımda gerçekleşen enflasyon oranı %1,08 olarak gerçekleşti. Üç aylık enflasyon toplamda %3,70 oldu.

Emekli ve Çalışan Memura Zam Göründü!

Toplu sözleşmeye göre yılın ilk yarısında oluşacak enflasyon oranı ilk altı aylık dönemde % 3'ten fazla gerçekleşmesi durumunda % 3'ü geçen oranda Emekli ve çalışan memurlara ek zam yansıtılacak. İlk üç aylık dönemde TÜİK verilerine göre Ocak ayı % 1,68, Şubat ayı % 0,91, Mart ayında  % 1,08 olarak açıklandı. Üç aylık toplam enflasyon % 3,70 oldu.

2021 Yılının İlk 3 Ayında Emekli Memurlara Yapılacak Ek Zam Oluştu 

2021 Yılının İlk 3 ayında Emekli ve Çalışan memurlara yapılacak zam oluştu toplamda  %3,70 oranında gerçekleşen enflasyon rakamlarına göre emekli memurlara yapılacak enflasyon fark zammı % 0,70 olarak gerçekleşmiş durumda.

 2021 Yılı Nisan, Mayıs ve Haziran ayları  toplamda yüzde 3'ü aşarsa, aşılan miktarda Emekli Memur enflasyon zammı alınacak.

Emekli ve Memurlar,  TÜİK verilerine göre Toplu sözleşme ile kararlaştırılan altı aylık dönemler halinde verilen zammın üzerinde gerçekleşen oranda enflasyon zammı alması kararlaştırıldığından 2020'nin ilk altı ayında toplu sözleşmedeki rakama ek olarak  % 1,75, ikinci altı ek olarak % 4,36 enflasyon farkı almıştı.

Emekli ve Çalışan Memurlar  2021 Yılının Nisan, Mayıs ve Haziran Enflasyon Rakamlarını takip etmeye başladı. TÜİK verilerini her ayın 3. günü açıklanmaktadır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.