Emniyet Genel Müdürlüğü 84 Personel Alımı Yapılacaktır

Emniyet Genel Müdürlüğü 84 Personel Alımı Yapılacaktır

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından 10 Sosyolog, 60 psikolog, 9 aşçı ve 5 hizmetli olmak üzere 84 personel alımı yapılacaktır.

Başvuru Şartları

EGM tarafından 4 farklı meslek kolundan toplamda 84 personel alımı yapılacaktır. Kadrolar 10 Sosyolog, 60 psikolog, 9 aşçı ve 5 hizmetli olacak şekilde ayrılmıştır. Başvurularda 2018 KPSS P3 puanı baz alınacaktır. Her bir pozisyon için ayrı ayrı eğitim, mezuniyet, deneyim ve KPSS şartı aranmaktadır.

Başvuru yapmak isteyen adaylar bulundukları yerdeki il emniyet müdürlüklerine şahsen başvuru yapacaktır. Adaylar EGM sisteminden başvuru formu alacak ve dolduracaktır. Bu formdaki bilgiler tüm işlemlere esas olacağından belgeler görevliler tarafından onaylatılacaktır.

Sözlü ve uygulamalı sınav yapılırsa adaylar bu belgeyi yanında getirmelidir. Pozisyonlara göre yapılacak olan sınavlar sözlü ya da uygulamalı olabilecektir. Belirleme yetkisi EGM’de. 

Başvuru Usulü

EGM tarafından her bir pozisyon için ayrı ayrı ilan yayınlanmıştır. İlk olarak psikolog ilanı yayınlanmış ve başvurular alınmıştır. Şimdi ise diğer pozisyonlar için başvurular devam etmektedir. Her bir unvan için başvuru süresi farklı olarak belirlenmiştir. Başvuru yapmak isteyen adaylar ilanları incelemelidir ve şartlara göre başvuru yapmalıdır. 

84 personel alımı 4 farklı pozisyon için öngörülmüştür. Alınan kişiler farklı illerde ve ihtiyaç baz alınarak istihdam edilecektir. Adaylar yaşadıkları şehirde yapılan alımlara başvuru yapabilirler.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.