En Yüksek Ek Göstergeyi O Memurlar Alıyor

En Yüksek Ek Göstergeyi O Memurlar Alıyor

Kamuda görev yapan çalışanlar arasında en yüksek ek göstergeyi alan memur ile en üst düzey memurun kimler olduğunu sizler için derledik.

En Yüksek Ek Gösterge

Kamuda görev yapan memurlar arasında en yüksek unvan Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı’na aittir. Ancak en yüksek ek gösterge konusunda ilk sırayı Genel Kurmay Başkanı almaktadır. Dolayısıyla emeklilik açısından Genel Kurmay Başkanı’nın daha avantajlı olduğunu ifade etmek yanlış olmayacaktır. 

Ek göstergenin miktarını değerlendirecek olursak Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı 8.000 ek gösterge alırken Genelkurmay Başkanı 9.000 ek gösterge almaktadır. Makam tazminatı ek göstergeleri konusunda da genelkurmay başkanının büyük bir üstünlüğünün olduğunu ifade edebiliriz. Zira idari işler başkanı makam tazminatı ek göstergesi olarak 15.000 ek gösterge alırken genelkurmay başkanı 30.000 ek gösterge almaktadır. 

En yüksek devlet memuru emekli maaşı için inceleme yaptığımızda da Genelkurmay Başkanı’nın önde olduğunu görmekteyiz. Öyle ki en yüksek devlet memuru 11 bin lira seviyesinde emekli maaşı alırken genelkurmay başkanı 15 bin lira seviyesinde bir emekli maaşı almaktadır.

Ek göstergenin yüksek olması alınan emekli ikramiyelerinde de kendisini göstermektedir. İşte bu nedenlerden ötürü milletvekili ve diğer yüksek maaşlı kamu personelleri de genelkurmay başkanının gerisinde kalmaktadır. Diğer memurların ek göstergelerine bakıldığında ise arada büyük bir fark olduğunu ifade etmek yanlış olmayacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.