Enerji Bakanlığı 30 Memur Alımı Yapıyor

Enerji Bakanlığı 30 Memur Alımı Yapıyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı KPSS ile 30 memur alımı için ilan yayınlandı. Başvurular 20 Ocak’ta alınmaya başlayacak.

Başvuru Usulü

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının 30 kişilik boş kadrosuna personel alımı için ilan bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre başvurular 20 Ocak 2020 tarihinde başlayarak 31 Ocak saat 16.00’da sona erecektir. Başvurular bakanlığın web sitesi üzerinden eelktronik olarak yapılacaktır. Başvuru formu doldurulduktan sonra istenen belgelerle birlikte bakanlığa teslim edilecektir. 

Başvuru Şartları

KPSS P1 puanıyla 8 makine mühendisliği mezunu, P34 puanıyla 4 uluslar arası ilişkiler, P29 puanı ile 4 kamu yönetimi ve siyasal mezunu, P1 puanıyla 3 nükleer enerji mühendisliği, P4 puanıyla 4 hukuk mezunu, P1 puanıyla 1 inşaat mühendisi, P1 puanıyla 1 endüstri mühendisi, P1 puanıyla 1 enerji sistemleri mühendisliği mezunu, P1 puanıyla 1 meteoroloji mühendisi, P14 puanıyla 1 iktisat mezunu memur alımı yapılacaktır. Toplamda 30 memur alımı yapılacaktır.

Adaylar yukarıda belirtilen puan türlerinden en az 75 puana sahip olmalıdır. Memur olma genel şartlarını sağlamak, 1 Ocak 1985 ve sonrasında doğmuş olmak, erkek adayların askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmaya engel akıl hastalığı olmamak şartları sağlanmalıdır. Bu şartları sağlayan adaylar başvuruların başladığı 20 Ocak tarihi itibariyle başvurularını yapmalıdır. Personel alımına ilişkin detaylar bakanlığın web sitesinde ilan edilecektir.

Enerji Bakanlığı kamu personeli alımı başvuru kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.