Erciyes Üniversitesi 21 Personel Alımı Yapacak

Erciyes Üniversitesi 21 Personel Alımı Yapacak

Erciyes Üniversitesi 21 personel alımı yapılacağı duyuruldu

Erciyes Üniversitesi Hemşire ve Sağlık Teknikeri olarak görevlendirilmek üzere 21 personel alımı yapılacağı açıklandı.

Adaylar için genel şartlar

Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen aşağıdaki genel şartları taşımak, Türk Vatandaşı olmak, 657 sayılı kanunun 40. maddesindeki yaş şartlarını ve 41. maddesindeki öğrenim şartlarını taşımak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile belirli suçlarından mahkûm olmamak, Erkek adayların askerlik hizmetini yapmış olmak veya muaf olmak veya tecilli olmak. 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak şartları aranmaktadır.

Ayrıca adayların; Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, 2018 KPSS (B) grubu sınavlardan Lisans mezunları için KPSSP3, Ön lisans mezunları için 2018 - KPSSP93 puanı esas alınacaktır, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve bağlı mevzuatta tanımlanmış olan çok tehlikeli işyerinde çalışmaya mani hali olmamak, 7/24 Kesintisiz hizmet sunumu gereği nöbet usulü planlanan çalışma planları dâhilinde gece nöbeti ve gece vardiyasında çalışmaya mani hali bulunmamak, Belirtilen unvanlarda istihdam edilecek kişiler ameliyathane, yoğun bakım ve diğer birimlerde /ünitelerde vardiyalı olarak çalıştırılacaktır. 

Hemşire için aranan şartlar

Yükseköğretim Kurumlarının hemşirelik bölümünden veya hemşireliğe denk kabul edilen sağlık memurluğu lisans programlarından mezun olmak (Sağlık Uyg. ve Arş. Merkezi’nde istihdam edilecektir) şartları aranmaktadır.

Sağlık Teknikeri için aranan şartlar

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokullarının Odyometri Bölümünden Mezun Olmak (Sağlık Uyg. ve Arş. Merkezi’nde istihdam edilecektir) şartları aranmaktadır.

Başvuruda istenen belgeler

Öğrenim Belgesi Aslı ve Fotokopisi, Lisans mezunları için 2018 KPSS (B) grubu sınav sonuç belgesi, Ön lisans mezunları için 2018 KPSS (B) grubu sınav sonucu (Barkotlu internet çıktısı), Nüfus Cüzdanı Aslı ve Fotokopisi, Erkek Adaylar İçin Askerlik Durum Belgesi Aslı ve Fotokopisi, Fotoğraf (1) Adet ve İş Talep Formu istenmektedir.

Başvuru şekli, yeri ve zamanı

Müracaatlar ilanın Resmi Gazetede yayımlandığı günü (11 Şubat 2020) izleyen l5 gün içinde (mesai bitimine kadar) Erciyes Üniversitesi Personel Daire Başkanlığından temin edecekleri başvuru formu ve istenilen belgeler ile birlikte (noter tasdikli veya aslı görülmek üzere) şahsen başvuru yapılacaktır. Posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Daha detaylı bilgi ve başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.