Fazla Kahve Tüketimi Bağırsak Tembelliğine Yol Açıyor

Fazla Kahve Tüketimi Bağırsak Tembelliğine Yol Açıyor
Fazla Kahve Tüketimi Bağırsak Tembelliğine Yol Açıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fazla Kahve Tüketmek Bağırsaklara Zarar

Günde en az bir fincan kahve tüketimi sağlık için oldukça faydalıdır. Ancak her fırsatta kahve tüketilmesi sağlık için zararlı olabilecektir. Fazla kahve tüketimi bağırsaklarda tembelliğe yol açar ve kabız yapar. Hatta bu yüzden ishal olunduğunda kahve tüketmek gerekir. Özellikle masa başında çalışan kişiler çokça kahve tüketir ve hareketsiz bir yaşam tarzına sahiptir. Fast food tüketimleri de sık olan kişilerde bağırsak tembelliği yaşanır. 

Bağırsak tembelliğinin başka sebepleri de vardır. Tiroid bezinin az çalışması, demans, nörolojik rahatsızlıklar ya da hemoroid gibi sebepler de kabızlığa neden olur. Demir ilaçları, antidepresanlar, hormon bozukluğu tedavisi gibi hallerde de kabızlık eşlik edecektir.

Bağırsak Tembelliği Haline Ne Yapmalı?

Bağırsak tembelliği olması halinde sinemaki çayı, zeytinyağı, kayısı, erik, yoğurt, yulaf ezmesi tüketilmelidir. Kuru meyveli müsliler, meyveli yoğurtlar ara öğünlerde yenmelidir. Kahvaltılarda zeytin tüketilirken zeytinyağı ve kekik ile tüketilmelidir. Kepekli ekmek tüketimi ile beslenme desteklenmelidir. Bitki çayları ise her gün değil, gün aşırı tüketilmelidir. Et ve et ürünleri kabızlık yaptığı için beslenme tarzında daha az yer verilmelidir. Hareketli bir yaşam tarzı belirlenmeli ve tuvalet ihtiyacı ertelenmemelidir. Uzun sürmesi halinde ise mutlaka doktora başvurarak muayene olmak gerekir.

Fazla Kahve Tüketimi Bağırsak Tembelliğine Yol Açıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın