G.O.P Üniversitesi 148 Sağlıkçı Alım İlanı Yayımlandı

G.O.P Üniversitesi 148 Sağlıkçı Alım İlanı Yayımlandı

Gazi Osmanpaşa Üniversitesi Hastanesi Resmi Gazete’de yaptığı açıklamada alınacak 148 personelin 6 branşta 148 Sözleşmeli Sağlık personeli olarak kurum bünyesinde istihdam edileceğini belirtti.

Tokat İli Gazi Osmanpaşa Üniversitesi Hastanesi tarafından Resmi Gazete’de yapılan açıklamaya göre alınacak 148 personelin 36 Hemşire, 4 Ebe, 23 Sağlık Teknikeri, 1 Biyolog, 2 Eczacı, 3 Fizyoterapist ve 5 Diğer Sağlık Personeli olarak Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezinde görevlendirileceği belirtildi.

Adaylarda aranan genel nitelikler

Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adayların muvazzaf askerlik çağına gelmemiş, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, muaf, erteletmiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Eczacı pozisyonuna müracaat eden adayların 6197 sayılı Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun'un 2. 3 ve 4'üncü maddelerinde belirtilen şartları taşıması gerekmektedir, Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılmamış olmak şartları aranmaktadır.

Ayrıca adaylarda; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi gereğince, sözleşmeli olarak istihdam edilenler, hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmiş bulunmak ve Ortaöğretim mezunları için 2018 KPSS sınavı KPSSP94 puanı, Önlisans mezunları için 2018 KPSS sınavı KPSSP93 puanı, Lisan mezunları için 2018 KPSS sınavı KPSSP3 puanı almış olmaları gerekmektedir.

Başvuruda istenen belgeler

Mezuniyet Belgesi (diploma ön ve arka yüzü veya karekodlu e-devlet kapısı çıktısı), KPSS Sınav Sonuç Belgesi, Adli Sicil Durum Belgesi (e-devlet kapısından oluşturulmuş belge), Başvurulan unvanda isteniyor ise iş tecrübesini gösterir onaylı belge, eğitim veya kurs belgesi, sertifika ve SGK Hizmet Dökümü (İş tecrübesi istenilen pozisyonlarda barkodlu e-devlet kapısı çıktısı) istenmektedir.

Başvuru yeri, zamanı ve şekli

Adaylar başvurularını; Bu ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten (5 Haziran 2020) itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde üniversitenin internet adresinden Online olarak yapılacaktır. (başvuru son günü saat 17.00’ye kadar). 

Şahsen ve posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar sistemden istenilen bilgi ve belgelerini yüklediğinde başvuru tamamlanarak başvuru aday numarası oluşacaktır.

Başvuru süresince güncelleme yapılabilecek olup eksik veya yanlış bildirimlerde sorumluluk adaya aittir.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.