Gazi Üniversitesi Sınavsız 30 Sağlık Personeli Alıyor

Gazi Üniversitesi Sınavsız 30 Sağlık Personeli Alıyor

Gazi Üniversitesi tarafından yapılan açıklamaya göre alınacak 30 personelin Hemşire ve Sağlık Teknikeri olarak üniversite bünyesinde istihdam edileceği belirtiliyor.

Gazi Üniversitesi yaptığı açıklamada alınacak 30 personelin Hemşire ve Sağlık Teknikeri olarak üniversite bünyesinde görevlendirileceğini belirtti.

Adaylarda aranan nitelikler

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesindeki şartları taşıyor olmak, Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, Nöbet usulü çalışmaya engel hali bulunmamak şartları aranmaktadır.

Hemşire için aranan nitelikler

Hemşirelik bölümü Lisans mezunu olmak ve 2018 KPSSP3 puanı olmak şartları aranmaktadır.

Sağlık Teknikeri (Tıbbi laboratuvar) için aranan nitelikler

Sağlık Laboratuvarı, Tıbbi Laboratuvar, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Ön lisans programlarının birinden mezun olmak ve 2018 KPSSP93 puanı olmak şartları aranmaktadır.

Sağlık Teknikeri (Patoloji laboratuvar) için aranan nitelikler

Patoloji Laboratuvar, Patoloji Laboratuvar Teknikleri Ön lisans programlarının birinden mezun olmak ve 2018 KPSSP93 puanı olmak şartları aranmaktadır.

Sağlık Teknikeri (Eczane Hizmetleri) için aranan nitelikler

Eczane Teknikerliği, Eczane Hizmetleri Ön lisans programlarının birinden mezun olmak ve 2018 KPSSP93 puanı olmak şartları aranmaktadır.

Başvuru şekli, yeri ve tarihi

Başvurular 1 Nisan 2020 – 15 Nisan 2020 tarihleri arasında üniversite internet sitesinden online olarak yapılacaktır.

Başvuru sonunda yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın 2018 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınarak sözleşme yapmaya hak kazananların isim listesi, işe başlamaları için gerekli belgeler ile teslim edilecek yer ve zaman başvuru bitim tarihi itibariyle en geç 7 (yedi) iş günü içerisinde üniversitenin personel dairesi internet adresinde ilan edilecektir. 

Daha detaylı bilgi ve başvuru kılavuzuna buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.