Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 5 Mütercim Alımı Duyuruldu

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 5 Mütercim Alımı Duyuruldu
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 5 Mütercim Alımı Duyuruldu
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü alınacak 5 mütercimin sözlü mülakat ile alınacağı ve merkez teşkilatında istihdam edileceğini açıkladı. 

Adaylarda aran şartlar

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Yüksek öğretim Kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren İngiliz, Amerikan Dili/Dil Bilimi Eğitimi/Edebiyatı, Mütercim-Tercümanlık veya Çeviri bilim Bölümlerinden veya Eğitim Fakültelerinin İngilizce Bölümleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurtiçi ve yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak, 2018 yılı KPSS Sınavında KPSSP3 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almak, Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 5 (beş) yıl içerisinde ÖSYM tarafından yapılan YDS (A) düzeyinde puana veya başvuru tarihinin son günü itibarıyla 2 (iki) yıl içerisinde alınan dil yeterliliği bakımından ÖSYM tarafından YDS denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak gerekmektedir.

Ayrıca adayların; kamu kurumlarında sözleşmeli olarak çalışıyorlar ise başvuru yaptıkları pozisyon ile çalıştıkları pozisyonun aynı olmaması ve daha önce sözleşmeli personel olarak çalışıp sözleşmesi fesih edilenlerin 1 yıllık bekleme süresini doldurmuş olmaları gerekmektedir.

Başvuruda İstenecek Belgeler

İş talep formu (kurum internet adresinde yer almaktadır), Bitirdiği okul diploması ya da okul çıkış belgesinin aslı veya onaylı sureti, (Belgenin aslının ibraz edilmesi halinde sureti kurum tarafından onaylanacaktır.), KPSS sonuç belgesi, Yabancı dil bilgi seviyesini gösteren belge ve Erkek adaylar için askerlik durum belgesi (e-Devlet’ten barkodlu belge oluşturularak alınabilir) istenmektedir.

Başvuru Yeri, Şekli ve Tarihi

Başvurular iş talep formu eksiksiz olarak doldurulduktan sonra 24 Şubat 2020 tarihinde başlayıp, 28 Şubat 2020 tarihi mesai saati bitiminde sona erecektir. Başvuruların Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’ne yapılacaktır. 

Sözlü Sınav Yeri ve Tarihi

Başvurular tamamlandıktan sonra müracaatı kabul edilen adaylar arasından en yüksek KPSS puanından başlamak üzere alınacak personel sayısının 5 katı aday mülakata hak kazanacaktır. Sözlü sınava katılmaya hak kazananlar ile sözlü sınav yeri ve tarihi Kurum internet sayfasında ilan edilecektir. 

Daha detaylı bilgi ve başvuru kılavuzu için lütfen tıklayınız.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 5 Mütercim Alımı Duyuruldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın