Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 5 Mütercim Alımı Duyuruldu

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 5 Mütercim Alımı Duyuruldu

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada alınacak 5 personelin sözlü mülakat sınavı ile alınarak merkez teşkilatında sözleşmeli mütercim olarak görevlendirileceği belirtiliyor.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü alınacak 5 mütercimin sözlü mülakat ile alınacağı ve merkez teşkilatında istihdam edileceğini açıkladı. 

Adaylarda aran şartlar

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Yüksek öğretim Kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren İngiliz, Amerikan Dili/Dil Bilimi Eğitimi/Edebiyatı, Mütercim-Tercümanlık veya Çeviri bilim Bölümlerinden veya Eğitim Fakültelerinin İngilizce Bölümleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurtiçi ve yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak, 2018 yılı KPSS Sınavında KPSSP3 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almak, Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 5 (beş) yıl içerisinde ÖSYM tarafından yapılan YDS (A) düzeyinde puana veya başvuru tarihinin son günü itibarıyla 2 (iki) yıl içerisinde alınan dil yeterliliği bakımından ÖSYM tarafından YDS denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak gerekmektedir.

Ayrıca adayların; kamu kurumlarında sözleşmeli olarak çalışıyorlar ise başvuru yaptıkları pozisyon ile çalıştıkları pozisyonun aynı olmaması ve daha önce sözleşmeli personel olarak çalışıp sözleşmesi fesih edilenlerin 1 yıllık bekleme süresini doldurmuş olmaları gerekmektedir.

Başvuruda İstenecek Belgeler

İş talep formu (kurum internet adresinde yer almaktadır), Bitirdiği okul diploması ya da okul çıkış belgesinin aslı veya onaylı sureti, (Belgenin aslının ibraz edilmesi halinde sureti kurum tarafından onaylanacaktır.), KPSS sonuç belgesi, Yabancı dil bilgi seviyesini gösteren belge ve Erkek adaylar için askerlik durum belgesi (e-Devlet'ten barkodlu belge oluşturularak alınabilir) istenmektedir.

Başvuru Yeri, Şekli ve Tarihi

Başvurular iş talep formu eksiksiz olarak doldurulduktan sonra 24 Şubat 2020 tarihinde başlayıp, 28 Şubat 2020 tarihi mesai saati bitiminde sona erecektir. Başvuruların Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’ne yapılacaktır. 

Sözlü Sınav Yeri ve Tarihi

Başvurular tamamlandıktan sonra müracaatı kabul edilen adaylar arasından en yüksek KPSS puanından başlamak üzere alınacak personel sayısının 5 katı aday mülakata hak kazanacaktır. Sözlü sınava katılmaya hak kazananlar ile sözlü sınav yeri ve tarihi Kurum internet sayfasında ilan edilecektir. 

Daha detaylı bilgi ve başvuru kılavuzu için lütfen tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.