Göç İdaresi Tarafından 220 Göç Uzman Yardımcısı Alınıyor

Göç İdaresi Tarafından 220 Göç Uzman Yardımcısı Alınıyor
Göç İdaresi Tarafından 220 Göç Uzman Yardımcısı Alınıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

220 Memur Alınacak 

İçişleri Bakanlığına bağlı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından taşra teşkilatındaki uzman ihtiyacının giderilmesi için memur alınacak. 200 İl Göç Uzman Yardımcısı ve 20 Göç Uzman Yardımcısı olmak üzere toplam 220 memur alınacak. 

Bu pozisyonlara başvurmak isteyenler için 25 Aralık 2019 – 5 Ocak 2020 tarihleri arasında başvurular alınacaktır. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Göç Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi elektronik adresi üzerinden başvuru yapılacaktır. Online başvuru yapıldıktan sonra kaydedilen belge ilgili mail adresine gönderilerek başvuru tamamlanır. 

Başvuru Şartları

4 yıllık lisans mezunu olanlar başvuru yapabilecektir. KPSS en az 70 puan almak gerekir.01.01.1984 tarihinden sonra doğanlar başvuru yapabilir. Adaylar en yüksek puandan başlayarak sıralanır ve kontenjanın 20 katı kadarı listeye girer. Bu adaylar yazılı sınava girmeye hak kazanan kişilerdir. 10 Ocak 2020 tarihinde liste ilan edilir. Listeye giren adaylar 10 Ocak 2020 Cuma günü saat 09.00’dan 17 Ocak 2020 Cuma günü saat 16:00 ‘a kadar sınav ücreti olan 90 lirayı ödemelidir. Bu bedel yine Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi adına Halkbank şubelerine ödenecektir. Adaylar parayı yatırırken ad soyadı, TC kimlik numarası ve sınav adını belirtmelidir. Aksi takdirde sınava giremezler.

İçişleri Bakanlığı 200 il göç uzman yardımcısı başvuru kılavuzu için tıklayın. 20 göç uzman yardımcısı alımı başvuru kılavuzu için tıklayın.

Göç İdaresi Tarafından 220 Göç Uzman Yardımcısı Alınıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın