Güney Ege Kalkınma Ajansı 7 Personel Alımı Açıklandı

Güney Ege Kalkınma Ajansı 7 Personel Alımı Açıklandı
Güney Ege Kalkınma Ajansı 7 Personel Alımı Açıklandı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zafer Kalkınma Ajansı tarafından yapılan açıklamaya göre alınacak 7 personelin 1 İç Denetçi, 1 Hukuk Müşaviri, 4 Uzman Personel ve 1 Destek Personeli olarak görevlendirileceği belirtiliyor.

Adaylarda aranan genel şartlar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Affa uğramış olsalar bile belirli suçlardan hükümlü bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak, Akıl hastalığı veya sağlıkla ilgili olarak görevini devamlı yapmaya engel bir durumu olmamak, Askerlikle ilgisi bulunmamak (yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak şartları aranmaktadır.

İç Denetçi İçin aranan nitelikler

Üniversitelerin İktisat, Maliye, İşletme, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, İstatistik, Çalışma Ekonomisi Ve Endüstri İlişkileri, Matematik, Mühendislik dalları, Şehir ve Bölge Planlama veya bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından lisans düzeyinde mezun olmak, Kamuda veya özel sektörde denetim elemanı olarak en az beş yıl çalışmış olmak, Kamu iç denetim sertifikası veya uluslararası eş değerliği bulunan iç denetim sertifikalarından birine sahip olmak, sınav başvuru tarihinden önceki 5 yıl içinde İngilizce dilinden YDS’den (C) düzeyinde veya dil yeterliği bakımından bunlara denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir sınavdan asgari (C) düzeyine karşılık gelen puanın eşdeğerini sağlayan belgeye başvuru tarihi itibarıyla sahip olmak şartları aranmaktadır.

Hukuk Müşaviri için aranan nitelikler

Yüksek öğretim kurumlarının dört yıllık Hukuk Fakültelerinden veya buna denk olduğu YÖK tarafından kabul edilen yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak b. Sınav başvuru tarihinden önceki 5 yıl içinde İngilizce dilinden YDS’den (C) düzeyinde veya dil yeterliği bakımından bunlara denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir sınavdan asgari (C) düzeyine karşılık gelen puanın eşdeğerini sağlayan belgeye başvuru tarihi itibarıyla sahip olmak, 2018 veya 2019 yılında yapılan KPSS sınavından mezun olunan alana göre P4, P5, P6, P7 puan türlerinin birinden en az 80 puan almış olmak şartları aranmaktadır.

Uzman Personel için aranan nitelikler (KPSS ile 3 personel)

En az dört yıllık lisans eğitimi veren yüksek öğretim kurumlarının İktisat ve işletme fakültelerinin Endüstri Mühendisliği, Makina Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği ve İşletme Mühendisliği bölümlerinden birinden veya bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından lisans düzeyinde mezun olmak, 2018 veya 2019 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) mezun olunan alana göre belirtilen puan türlerinden birinden en az 80 puan almış olmak, Sınav başvuru tarihinden önceki 5 yıl içinde İngilizce dilinden YDS’den (C) düzeyinde veya dil yeterliği bakımından bunlara denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir sınavdan asgari (C) düzeyine karşılık gelen puanın eşdeğerini sağlayan belgeye başvuru tarihi itibarıyla sahip olmak şartları aranmaktadır.

Uzman Personel için aranan nitelikler (KPSS şartsız 1 personel)

En az dört yıllık lisans eğitimi veren yüksek öğretim kurumlarının İşletme, İktisat, Maliye, İstatistik bölümlerinin birinden veya bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından lisans düzeyinde mezun olmak, Sınav başvuru tarihinden önceki 5 yıl içinde İngilizce dilinden YDS’den (C) düzeyinde veya dil yeterliği bakımından bunlara denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir sınavdan asgari (C) düzeyine karşılık gelen puanın eşdeğerini sağlayan belgeye başvuru tarihi itibarıyla sahip olmak, Kamu kesimi veya özel kesimde Planlama, programlama, Proje üretimi, tasarımı ve yönetimi, Strateji geliştirme, strateji yönetimi, İzleme ve değerlendirme, Tanıtım, danışmanlık, Şehircilik ve çevre, Araştırma-geliştirme, Bilgi ve iletişim teknolojileri, Finansman, İnsan kaynakları yönetimi, Uluslararası ticaret konularda en az 10 (on) yıl fiilen başarılı olarak çalışmış ve başvuru tarihi itibarıyla 50 yaşını doldurmamış olmak şartları aranmaktadır.

Destek personeli için aranan nitelikler (Bilgi ve İletişim Teknolojileri Sorumlusu)

Bilgisayar Mühendisliği Lisans mezunu olmak veya Bilgisayar Programcılığı, İnternet ve Ağ Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojisi programlarının birinden Ön Lisans derecesinde mezun olmak, Lisans Mezunları için 2018 veya 2019 yılları KPSS Sınavı P3 puan türünden en az 60 puan, Ön lisans Mezunları için 2018 yılı KPSS Sınavı P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak aranmaktadır.

Başvuru şekli ve zamanı

Adaylar için başvurular 30 Mart 2020 tarihinde başlayacak ve 10 Nisan 2020 saat 23:59’ kadar devam edecektir. Başvurular sadece kurum internet sitesinden yapılacaktır. Kurum internet sitesinde bulunan başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulacaktır. Başvuruda istenen belgeler tarandıktan sonra Online başvuru sırasında ilgili başvuru bölümlerine eklenecektir. 

Sınav, Ajans Genel Sekreterliği’nde sözlü (mülakat) olarak yapılacaktır. Sözlü sınav tarihleri kurum internet sitesinde ayrıca duyurulacaktır.

Daha detaylı bilgiye başvuru kılavuzundan ulaşabilirsiniz.

Güney Ege Kalkınma Ajansı 7 Personel Alımı Açıklandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın