Zafer Kalkınma Ajansı 7 Personel Alımı Yapıyor

Zafer Kalkınma Ajansı 7 Personel Alımı Yapıyor
Zafer Kalkınma Ajansı 7 Personel Alımı Yapıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zafer Kalkınma Ajansı tarafından yapılan açıklamaya göre alınacak 7 personelin 1 İç Denetçi 4 Uzman Personel ve 2 Destek Personeli olarak görevlendirileceği belirtiliyor.

Adaylarda aranan genel şartlar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Affa uğramış olsalar bile belirli suçlardan hükümlü bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak, Akıl hastalığı veya sağlıkla ilgili olarak görevini devamlı yapmaya engel bir durumu olmamak, Askerlikle ilgisi bulunmamak (yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak şartları aranmaktadır.

İç Denetçi İçin aranan nitelikler

En az dört yıllık lisans eğitimi veren yüksek öğretim kurumlarından veya bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak, Kamuda veya özel sektörde denetim elemanı olarak en az 5 (beş) yıl fiilen çalışmış olmak, Kamu İç Denetçi Sertifikası veya uluslararası eş değerliği bulunan iç denetim sertifikalarından birine sahip olmak, YDS veya e-YDS – İngilizce dilinden son başvuru tarihi itibarıyla son 5 (beş) yıl içerisinde en az 60 (altmış) puan almış veya buna denk kabul edilen geçerlilik süresi dolmamış uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olmak şartları aranmaktadır.

Uzman Personel için aranan nitelikler

En az dört yıllık lisans eğitimi veren yüksek öğretim kurumlarından veya bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarının İstatistik, Ekonometri, Ekonomi (İktisat), İşletme, Kamu Yönetimi, Maliye, Uluslararası İlişkiler Şehir ve Bölge Planlama, Mimarlık, Bilgisayar Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İmalat Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Maden Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Malzeme Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği bölümlerinden birinden mezun olmak, KPSS belirtilen puan türünden en az 80 puan almış olmak, YDS veya e-YDS – İngilizce dilinden son başvuru tarihi itibarıyla son 5 (beş) yıl içerisinde en az 70 (yetmiş) puan almış veya buna denk kabul edilen geçerlilik süresi dolmamış uluslararası geçerliliği bul unan belgeye sahip olmak şartları aranmaktadır.

Destek personeli için aranan nitelikler (Bilgi işlem yetkilisi)

Üniversitelerin Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Enformatik, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümlerinden veya bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından lisans düzeyinde mezun olmak, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan son başvuru tarihi itibarıyla geçerliliği bulunan KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak aranmaktadır.

Destek personeli için aranan nitelikler (Satın alma ve teknik işler yetkilisi)

Üniversitelerin Elektrik, İnşaat, Makine, Mekanik Tesisat ve Bilgisayar Mühendislikleri, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği ile Grafik Tasarım bölümlerinden veya bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından lisans düzeyinde mezun olmak, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan son başvuru tarihi itibarıyla geçerliliği bulunan KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak şartları aranmaktadır.

Başvuru şekli ve zamanı

Adaylar için başvurular 30 Mart 2020 tarihinde başlayacak ve 10 Nisan 2020 saat 23:59’ kadar devam edecektir. Başvurular sadece kurum internet sitesinden yapılacaktır. Kurum internet sitesinde bulunan başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulacaktır. Başvuruda istenen belgeler taranmak suretiyle Online başvuru sırasında ilgili başvuru bölümlerine eklenecektir. 

Sınav, Ajans Genel Sekreterliği’nde sözlü (mülakat) olarak yapılacaktır. Sözlü sınav tarihleri kurum İnternet sitesinde ayrıca duyurulacaktır.

Daha detaylı bilgiye başvuru kılavuzundan ulaşabilirsiniz.

Zafer Kalkınma Ajansı 7 Personel Alımı Yapıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın