Güvenlik Güçlerine 356 Kamikaze İHA Geliyor

Güvenlik Güçlerine 356 Kamikaze İHA Geliyor
Güvenlik Güçlerine 356 Kamikaze İHA Geliyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

115 Araç Kullanıma Alındı

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ arasında İHA temini için sözleşme imzalandı. İmzalanan kamikaze mini İHA sistemleri tedariki projesi sözleşmesiyle 356 adet yeni nesil kamikaze İHA kurgu 2 teslimi için anlaşma sağlanmıştır. Döner kanatlı kamikazeler sayesinde güvenlik güçlerinin kanatları daha da güçlenecektir.

Anlaşma kapsamında ilk olarak 10 kamikazenin teslimi yapıldı. Bu araçların kullanımından memnun kalınması ile teslimatlar devam etti. Şu anda 356 araçtan 115’i teslim edildi. 

Kamikaze İHA’lar mağara ve binaların içine girmek mümkün oluyor. Tehdit unsurları tespit edilerek yok edilebiliyor. Uzaktan kumanda ile yönetilen bu cihazlar hem gece hem de gündüz etkili operasyonlar yapılmasını sağlıyor. Hassas vuruş yeteneği sayesinde koordinatlara göre atış yapılabiliyor. Üstelik kullanımı oldukça basittir. Tek bir erin kendi başına yönetmesi mümkündür.

Kargu-2 araçlarında görevi terk, kendini imha, tapa emniyetli eve dönüş, hedefi imha gibi çeşitli görevler yerine getirilebiliyor. Yurtdışında da oldukça çok talep gören bu araçlar yapılan testlerden başarı ile geçti. Yurtiçinde aktif kullanımına başlanan bu araçların yurtdışına da ihraç edilmesi bekleniyor. İHA teknolojisi geliştirilerek sürü teknolojisi ve yapay zeka özellikleri eklenecek. Böylece çoklu hedef vurma imkanı olacaktır.

Güvenlik Güçlerine 356 Kamikaze İHA Geliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın