Hac İçin Görevlendirme Başvuruları Alınıyor

Hac İçin Görevlendirme Başvuruları Alınıyor

Hac organizasyonunda görev almak isteyen sağlık personellerinin başvuruları 26 Aralık – 3 Ocak tarihleri arasında alınacak.

Başvuru Şartları

Hac vazifesi sırasında sağlık personeli olarak görev yapmak isteyenler sağlık bakanlığına bağlı kamu kurumlarında kadrolu memur olarak çalışmalıdır. Özel hastanelerde çalışanlar ile vakıf üniversitelerinde çalışanlar başvuru yapamayacaktır. 

Uzman hekim, pratisyen hekim, diş hekimi, eczacı, diyetisyen ve hasta bakımı gibi kadrolar için başvuru şartları ayrı ayrı belirlenmiştir. Adaylar şartları inceleyerek başvuru yapmalıdır.
Belirlenen alanlarda daha önce hac için görevlendirilmemiş olmalıdırlar. Acil Tıp Uzmanı ve Uzman Aile Hekimi olarak görev yapanların 2019 yılında görev almamaları yeterlidir. İdari hizmetlerde çalışanlar başvuru yapamaz. Asistan, başasistan ve araştırma görevlisi olanlar başvuru yapamaz.

Pratisyen hekimlerden 3 yıl deneyim şartı aranır. Diş hekimlerinde ve diyetisyenlerde 2 yıl kıdem aranır. Eczacılarda 5 yıl kıdem şarttır. Diğer sağlık personellerinde 5 yıl kıdem şartı aranır. Başvurulan kadrolara göre 1960, 1965 ve 1974 sonrası doğmuş olmak gibi yaş şartı aranmaktadır.

Hac organizasyonunda görev almak isteyen sağlık personellerinden ihtiyaç duyulan kadrolar yukarıda belirtilmiştir. Başvuru şartları da ilanda belirtilmiştir. Çalıştığı kadroda şartları sağlayan adaylar başvuru yapabilir. Başvurular 26 Aralık’ta başlayacak ve 3 Ocak’ta sona erecektir. Bu tarihler arasında elektronik ortamda başvuru yapılacaktır. Seçilen kişiler 2019 hac organizasyonunda sağlık hizmetleri alanında görev yapacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.