Hacettepe Üniversitesi 8 Unvanda 184 Sağlık Personeli Alıyor

Hacettepe Üniversitesi 8 Unvanda 184 Sağlık Personeli Alıyor

Hacettepe Üniversitesi tarafından yayınlanan ilana göre alınacak 184 personelin Hemşire, Eczacı, Fizyoterapist, Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Diyetisyen, Sağlık Teknikeri ve Çocuk Gelişimcisi olarak Üniversite hastanelerinde istihdam edileceği açıklandı.

Hacettepe Üniversitesi yaptığı açıklamada alınacak 184 personelin 147 Hemşire, 3 Eczacı, 3 Fizyoterapist, 1 Psikolog, 2 Sosyal Çalışmacı, 2 Diyetisyen, 25 Sağlık Teknikeri ve 1 Çocuk Gelişimcisi olarak Üniversite hastanelerinde görevlendirileceğini belirtti.

Adaylarda aranan genel nitelikler

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, Taksirli suçlar hariç affa uğramış olsalar bile belirli suçlardan hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak, Erkek adaylar için askerlik ile ilgisi bulunmamak, 1 Ocak 1985 ve sonrası doğumlu olmak, 657 sayılı Kanunun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile özürlü bulunmamak, Alım yapılacak branşta belirlenen fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak, Tüm pozisyonlar için haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dahil) şartını kabul etmek ve Son 1 yıldır (istifa tarihinden itibaren) herhangi bir kurumda sözleşmeli personel (657/4-B) olarak çalışmamış olmak şartları aranmaktadır.

Hemşire için aranan şartlar

Hemşirelik Fakültesi ya da Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü veya Hemşirelik Yüksekokulu 4 yıllık lisans mezunu olmak ve KPSSP3 puanı olmak şartları aranmaktadır.

Eczacı için aranan şartlar (KPSS şartı aranmamaktadır)

Eczacılık fakültesi mezunu olmak şartı aranmaktadır.

Fizyoterapist için aranan şartlar (1 personel)

Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 4 yıllık lisans mezunu olmak ve KPSSP3 puanı olmak şartları aranmaktadır.

Fizyoterapist için aranan şartlar (2 personel)

Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 4 yıllık lisans mezunu olmak, Nöroloji Fizyoterapistliği alanında yüksek lisans eğitimini belgelemek, Nöroloji Yoğun Bakım Ünitesinde ve İnme Ünitesinde Nöroloji Fizyoterapistliği alanında klinik çalışma yapmış olmak ve bu çalışmasını belgelemek ve KPSSP3 puanı olmak şartları aranmaktadır.

Psikolog için aranan şartlar

Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü mezunu olmak ve Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans derecesine sahip olmak ve KPSSP3 puanı olmak şartları aranmaktadır.

Diyetisyen içi aranan şartlar

Sağlık Bilimleri Fakültesinin Beslenme ve Diyetetik Bölümü ya da Beslenme ve Diyetetik Yüksekokullarının 4 yıllık lisans programından mezun olmak ve KPSSP3 puanı olmak şartları aranmaktadır.

Sağlık Teknikeri için aranan şartlar (10 personel)

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Laboratuvar Teknikleri 2 yıllık ön lisans mezunu olmak ve KPSSP93 puanı olmak şartları aranmaktadır.

Sağlık Teknikeri için aranan şartlar (6 personel)

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Görüntüleme Teknikleri 2 yıllık ön lisans mezunu olmak ve KPSSP93 puanı olmak şartları aranmaktadır.

Sağlık Teknikeri için aranan şartlar (1 personel)

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Radyoterapi Bölümü 2 yıllık ön lisans mezunu olmak ve KPSSP93 puanı olmak şartları aranmaktadır.

Sağlık Teknikeri için aranan şartlar (2 personel)

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Patoloji Laboratuvar Teknikleri Bölümü 2 yıllık ön lisans mezunu olmak ve KPSSP93 puanı olmak şartları aranmaktadır.

Sağlık Teknikeri için aranan şartlar (3 personel)

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Ameliyathane veya Cerrahi Teknikerliği Bölümü 2 yıllık ön lisans mezunu olmak ve KPSSP93 puanı olmak şartları aranmaktadır.

Sağlık Teknikeri için aranan şartlar (2 personel)

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Bölümü 2 yıllık ön lisans mezunu olmak ve KPSSP93 puanı olmak şartları aranmaktadır.

Sağlık Teknikeri için aranan şartlar (1 personel)

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Perfüzyon veya Perfüzyon Teknikleri Bölümü 2 yıllık ön lisans mezunu olmak ve KPSSP93 puanı olmak şartları aranmaktadır.

Çocuk Gelişimcisi için aranan şartlar

Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi 4 yıllık lisans Mezunu olmak ve KPSSP3 puanı olmak şartları aranmaktadır.

Başvuru şekli, yeri ve zamanı

Adayların başvurularını ilanın Resmi Gazete’de yayımlanma tarihinden (9 Haziran 2020) itibaren 15 gün içinde üniversitenin internet adresinden yapmaları gerekmektedir.

Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.