Hakimlik Savcılık Sınavı Yapılıyor

Hakimlik Savcılık Sınavı Yapılıyor
Hakimlik Savcılık Sınavı Yapılıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

1.300 Hakim ve Savcı Alınacak

Adalet Bakanlığı tarafından hakim ve savcı alımı için daha önce ilan yayınlanmıştı. İlana göre 1000 adli yargı hâkim ve savcı adayı, 200 avukatlık mesleğinden hâkim ve savcı adayı ile 100 idari yargı hâkim adayı alımı yapılacaktır. Bu alımlara başvurmak için şartları sağlayanlar yazılı sınava alınacaktır. 7 Kasım’a kadar sınav başvuruları ÖSYM tarafından alınmıştır. Sınav ise yarın yani 29 Aralık tarihinde yapılacaktır. Adaylar öncelikle yazılı sınavda başarılı olmalıdır. Sonrasında mülakat ve güvenlik soruşturması yapılacaktır.

Sınav 10.15’de Yapılacak

Yarın yapılacak olan adli ve idari yargı hakimlik sınavı saat 10.15’te başlayacak ve iki oturum haline yapılacaktır. Saat 10.00’dan sonra sınav binalarına adaylar alınmayacaktır. Sınav yalnızca Ankara ilinde olacaktır. Sabah oturumunda 2019-Adli Yargı ve 2019-İdari Yargı sınavları yapılacaktır. Bu sınavlardan sadece birine girecek olan adaylar saat 11.00’a kadar sınav binalarına alınacaktır. Öğleden sonraki oturum saat 15.30’da başlayacaktır. Bu oturumda ise 2019-Adli Yargı-Avukat sınavı yapılacaktır.

Yarınki sınavlara giren adaylar için sonuç açıklanmasını bekleme süreci başlayacaktır. Sonuçlar yakın zamanda açıklanacaktır. ÖSYM takvimine göre sonuçlar 23 Ocak 2020 tarihinde açıklanacaktır. 70 barajını geçen ve kontenjan şartına takılmayan adaylar mülakata alınacaktır. Sonrasında adayların mülakat için düzenlemesi yapılacaktır.

Hakimlik Savcılık Sınavı Yapılıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın