Harvard Üniversitesi Öğretmenlere Hizmet İçi Eğitim Verecek

Harvard Üniversitesi Öğretmenlere Hizmet İçi Eğitim Verecek
Harvard Üniversitesi Öğretmenlere Hizmet İçi Eğitim Verecek
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

20 Ocak’ta Eğitimler Başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı ile Harvard Üniversitesi arasında bir protokol imzalandı. Protokole göre liselerde görev yapan öğretmenlere bu üniversiteden hizmet içi eğitim verilecektir. Öğretmen eğitimi ve gelişimi eğitim kursu protokolüne göre lisede görev yapan fizik, kimya, biyoloji ve matematik öğretmenleri bu eğitimlere katılacaktır. 

4 gün boyunca sürecek olan eğitimlerde Harvard’dan konuklar gelecektir ve öğretmenlere eğitimler verilecektir. Böylece öğretmelerin uluslar arası eğitim hakkında fikir sahibi olmaları sağlanacaktır. Eğitimde daha yenilikçi yöntemleri öğrenerek uygulayabileceklerdir. Dünyanın en iyileri arasında yer alan Harvard’dan eğitim alma fırsatı yakalayacak öğretmenler için eğitimler kısa bir süre sonra başlayacak ve 4 gün devam edecektir. 

Anadolu Liseler Neden Kapsam Dışı?

Bu kapsamda yapılacak olan eğitimler 20-24 Ocak tarihleri arasında Başkent Ankara’da yapılacaktır. Bu eğitimlere fen liseleri ile fen lisesi müfredatı uygulayan imam hatip liseleri öğretmenleri katılacaktır. Yani bu eğitimlerden sadece fen lisesi düzeyindeki öğretmenler yararlanacaktır. Belirli sayıda öğretmene eğitim verilecektir. Bu yüzden de Anadolu liselerindeki öğretmenler kapsama alınmamıştır. Sadece fen lisesi düzeyindeki okulların öğretmenleri bu düzenlemeden yararlanacaktır.

Ülkemizde öğrencilerin çokça tercih ettiği okullardan biri de Anadolu liseleridir. Üniversiteye yerleştirme oranları da oldukça yüksektir. Bu yüzden protokol kapsamına Anadolu liseleri de dahil edilmelidir.

Harvard Üniversitesi Öğretmenlere Hizmet İçi Eğitim Verecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın