Harvard Üniversitesi Öğretmenlere Hizmet İçi Eğitim Verecek

Harvard Üniversitesi Öğretmenlere Hizmet İçi Eğitim Verecek

Milli Eğitim Bakanlığı ile Harvard Üniversitesi arasında öğretmenlerin meslek içi eğitimleri için protokol imzalandı.

20 Ocak’ta Eğitimler Başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı ile Harvard Üniversitesi arasında bir protokol imzalandı. Protokole göre liselerde görev yapan öğretmenlere bu üniversiteden hizmet içi eğitim verilecektir. Öğretmen eğitimi ve gelişimi eğitim kursu protokolüne göre lisede görev yapan fizik, kimya, biyoloji ve matematik öğretmenleri bu eğitimlere katılacaktır. 

4 gün boyunca sürecek olan eğitimlerde Harvard’dan konuklar gelecektir ve öğretmenlere eğitimler verilecektir. Böylece öğretmelerin uluslar arası eğitim hakkında fikir sahibi olmaları sağlanacaktır. Eğitimde daha yenilikçi yöntemleri öğrenerek uygulayabileceklerdir. Dünyanın en iyileri arasında yer alan Harvard’dan eğitim alma fırsatı yakalayacak öğretmenler için eğitimler kısa bir süre sonra başlayacak ve 4 gün devam edecektir. 

Anadolu Liseler Neden Kapsam Dışı?

Bu kapsamda yapılacak olan eğitimler 20-24 Ocak tarihleri arasında Başkent Ankara’da yapılacaktır. Bu eğitimlere fen liseleri ile fen lisesi müfredatı uygulayan imam hatip liseleri öğretmenleri katılacaktır. Yani bu eğitimlerden sadece fen lisesi düzeyindeki öğretmenler yararlanacaktır. Belirli sayıda öğretmene eğitim verilecektir. Bu yüzden de Anadolu liselerindeki öğretmenler kapsama alınmamıştır. Sadece fen lisesi düzeyindeki okulların öğretmenleri bu düzenlemeden yararlanacaktır.

Ülkemizde öğrencilerin çokça tercih ettiği okullardan biri de Anadolu liseleridir. Üniversiteye yerleştirme oranları da oldukça yüksektir. Bu yüzden protokol kapsamına Anadolu liseleri de dahil edilmelidir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.