Hazine Ve Maliye Bakanlığı 100 Uzman Yardımcısı Alımı

Hazine Ve Maliye Bakanlığı 100 Uzman Yardımcısı Alımı

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Ankara ve İstanbul illerinde görevlendirilmek üzere toplam 100 hazine ve maliye uzman yardımcısı alınacağı belirtildi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı sınavın Ankara ilinde ve giriş sınavı ve sözlü sınav olarak yapılacağını duyurdu. Giriş sınavı tarihinin, sınava hak kazanan adayların ve sınava giriş yerlerinin hazine ve maliye bakanlığı resmi internet sitesinde sınavdan en az 10 gün önce duyurulacağı belirtildi.

Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacağı ve Sınava başvuru için son tarihin 07 Şubat 2020 olduğu duyuruldu.

Adaylarda aranacak şartlar ise; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, 1 Ocak 2020 tarihi itibarı ile 35 yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1985 ve sonrasında doğanlar başvuru yapabilecek), en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler, mimarlık, mühendislik, fen-edebiyat, iletişim fakülteleri ile diğer fakültelerin veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarının TABLO 1 ve TABLO 2’de belirtilen öğrenim dallarından (bölümlerinden) mezun olmak gereklidir.

YDS veya ÖSYM tarafından denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir sınavdan en az 70 puan almış olmak, 2018 ve 2019 KPSS sınavlarına katılmış ve özel şartlar bölümünde belirtilen geçerli puana sahip olmak şartları aranmaktadır.

Hazine ve Maliye Bakanlığının alacağı 100 uzman yardımcısı başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.