Mobilya, Balık Teslimi ve Yumurtada KDV İndirildi

Mobilya, Balık Teslimi ve Yumurtada KDV İndirildi
Mobilya, Balık Teslimi ve Yumurtada KDV İndirildi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Faiz Oranları Düşürüldü

2020 yılına girilmesi ile birlikte zam haberleri peş peşe gelmeye başladı. Maaşlara yapılan zamların yanı sıra çok sayıda ürüne yapılan zamlar da gündem oluşturdu. Fakat Resmi Gazete’de yayınlanan kararname ile 5 farklı kalemde indirime gidilecek olması vatandaşı sevindirdi. Kararnameye göre mobilyalardan alınan KDV oranı %18’den %8’e düşürüldü. Balık tesliminde ve toptan yumurta alımlarında da KDV oranı %1 olarak uygulanacak. Bu sayede fiyatların da vatandaşa daha uygun bir şekilde sunulması hedefleniyor.

Bir diğer müjdeli haber ise kamu bankalarından geldi. Tarımsal ve esnaf kredilerinde faiz oranı %12 olarak uygulanıyorken yeni kararname ile bu oran %9 seviyesine indirilecek. Böylelikle ticari hareketliliğin de artırılması amaçlanıyor. Devlet tarafından getirilen bu indirimler enflasyon rakamlarının da düşmesini sağlayacaktır. Ancak yeni yılda çok kalemde fiyat artışı yaşandı.

Özellikle enerji ve ulaşım alanında yaşanan zamlar vatandaşın cebini yakmaya devam ediyor. Ayrıca küresel çapta yaşanan gerilimler de bu fiyatlamaları doğrudan etkilemektedir. Dış gelişmeler ile yakından bağlantılı olduğumuzu düşündüğümüzde fiyatların seyrinin yukarı yönlü olmasının çok da anormal olmadığını görmekteyiz. Bu nedenle yerli üretime olabildiğince katkı verilmesi ve ithalatın sınırlandırılması, ihracatın artırılması çok daha önem arz etmektedir.

Mobilya, Balık Teslimi ve Yumurtada KDV İndirildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın