Hazine ve Maliye Bakanlığına 15 Stajyer Memur Alınacak

Hazine ve Maliye Bakanlığına 15 Stajyer Memur Alınacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından KPSS şartı ile stajyer memur alımı yapılacaktır.

Başvurular 12 Aralık’a Kadar Devam Edecek

Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bağlı Hazine Kontrolörleri Kurulu Başkanlığı'nda istihdam edilmek üzere 15 stajyer alımı yapılacaktır. Alınan kişiler Genel İdare Hizmetleri sınıfında istihdam edilecektir.

İlanın resmi gazetede yayımlanması ile başvurular alınmaya başlamıştır ve son başvuru tarihi 12 Aralık 2019 tarihi saat 18.00’a kadardır. Başvurular elektronik ortamda yapılacaktır. Stajyer hazine kontrolörü alımı için giriş sınavı yapılacaktır. 

Başvuru Şartları

Sınava girmek için DMK memur olma şartları sağlanmalıdır. Üniversitelerin hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme ve İİBF fakültelerinden lisans mezunu olmak gerekir. 2018 veya 2019 KPSS sınavlarında A grubundan P48 puan türünden en az 80 ve üstü puan almak gerekir. İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinden yapılan YDS puanı en az 70 olmalıdır. 01.01.1984 ve sonrasında doğanlar başvuru yapabilecektir.

Adayların sağlık durumu Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya uygun olmalıdır. Erkek adaylar askerliğini yapmış olmalıdır.  Başvurusu kabul edilen kişiler en yüksek puandan başlayarak listelenecektir. Listeye giren ilk 300 sıradaki aday sınava alınacaktır. Daha önce stajyer hazine kontrolörlüğü giriş sınavına iki kez girip başarısız olanlar artık sınava giremeyecektir. Yazılı ve sözlü sınavdan başarılı olanlar alınacaktır. Yazılı sınav 28-29 Aralık’ta Ankara’da yapılacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.