İBB, Üniversite Öğrencilerine Eğitim Desteği Verecek

İBB, Üniversite Öğrencilerine Eğitim Desteği Verecek

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından üniversite öğrencilerine eğitim desteği verileceğini açıkladı.

Eğitim Desteğinin Kapsamı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Üniversite öğrencilerini sevindiren açıklamalarda bulundu. Çok sayıda üniversite öğrencisinin yaşadığı İstanbul’da öğrenciler için olan imkanlar arttırılacak. Öğrencilerin eğitimine destek olmak için yurt ve kütüphaneler yapılacak.

Ayrıca maddi sıkıntıları olanlar için burs imkanı da sağlanacak. İBB Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Şengül Altan Arslan, belediye olarak bazı kriterler belirledi ve ilan etti. Bu kriterler bazında en yüksek puan alan ve en fazla yardıma ihtiyacı olan öğrenciler seçilecek. Bu öğrencilere başarı bursu verilerek eğitimleri desteklenecek.  30 bin üniversite öğrencisine 3200 TL eğitim yardımı yapılacak.

Kimler Başvuru Yapabilir?

İstanbul Belediye Başkanının açıkladığı bursa başvuru yapmak isteyenler için şartlar açıklandı. TC vatandaşı olan, lisans öğrencisi olan, İstanbul’da ikamet eden, öğrenim süresi içinde olmak ve okulu uzatmamak, özel üniversitede tam burslu okumak ya da devlet üniversitesinde okumak gereklidir. KYK bursu ya da özel kurumlardan bir burs almamak ve maddi açıdan desteğe ihtiyacı olmak gerekir. Ara sınıf öğrencileri yılsonu başarı notu en az 100 üzerinden 60 (4 üzerinden 2,50) olmalıdır. Başvurusu kabul edilen adaylar başarı sırasına göre sıralanacaktır. En başarılı öğrenciler maddi destek almak için daha yüksek şansa sahip olacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.