İçişleri Bakanlığı 13 Personel Alımı Açıklandı

İçişleri Bakanlığı 13 Personel Alımı Açıklandı

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre alınacak 13 personelin Avukat, Mühendis, İstatistikçi, Ekonomici, Programcı ve Grafiker olarak Bakanlık bünyesinde istihdam edileceği belirtiliyor.

İçişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada Sözlü sınav ile alınacak 13 personelin 3 Avukat, 3 Mühendis, 2 İstatistikçi, 1 Ekonomici, 2 Programcı ve 1 Grafiker olarak Bakanlık bünyesinde görevlendirileceğini belirtti.

Adaylarda aranan şartlar

657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin A fıkrasında belirtilen şartları taşımak, Türk vatandaşı olmak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Askerlikle ilişiği bulunmamak, Görevini yapmasına engel akıl hastalığı bulunmamak ve Sözlü sınavın yapıldığı yılın Ocak ayı itibarı ile 35 yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1985 sonrası) şartları aranmaktadır.

Ayrıca adayların; ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; lisans mezunları için KPSSP(3), ön lisans mezunları için KPSSP(93) puan türünden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla başvuruda bulunanlardan ilan edilen pozisyon sayısının 5 katı adayın içerisinde bulunmak şartları aranmaktadır.

Başvuru şekli ve tarihi

Adaylar; kurum internet sitesinde yayımlanacak olan “2020 yılı 4/B sözleşmeli personel lisans Giriş(Sözlü) Sınavı İş Talep Formuna” erişerek 11 Mayıs – 15 Mayıs 2020 tarihleri arasında başvurularını yapacaklardır.

Başvurular E-Devlet şifresi ile yapılacağından adayların E-Devlet şifresi olması gerekmektedir.

Sınava girecek olan adayların ilanı 3 Haziran 2020 tarihinde kurum internet sitesinde yayımlanacaktır.

Daha detaylı bilgiye ve başvuru kılavuzuna buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.