İcra Müdürlüğü Sınav Giriş Belgeleri Açıklandı

İcra Müdürlüğü Sınav Giriş Belgeleri Açıklandı

28 Aralık 2019 tarihinde yapılacak olan 2019-Adalet Bakanlığı İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcılarını Seçme Sınavı için sınav giriş belgeleri yayımlandı.

Sınav Yerleri Öğrenilebilecek

Adalet Bakanlığı İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcılarını Seçme Sınavı 28 Aralık 2019 tarihinde yapılacaktır. İcra müdür ve müdür yardımcısı olmak isteyen kişilerin gireceği sınava sayılı günler kaldı. Adayların sınav yerlerini öğrenmeleri için ÖSYM üzerinden sınav giriş belgeleri yayımlandı. Sınav bana ve salonuna atama işlemleri ÖSYM AİS sistemi üzerinden öğrenilebilecektir. 

Sınav giriş belgeleri 18 Aralık 2019 tarihinde saat 14.00 itibariyle erişime açılmıştır. Adaylar TCKN ve şifre ile bu belgelere erişebilir. Sınav 28 Aralık 2019 tarihinde yapılacaktır. Sınav saati 10.30’dur. Saat 10.00’dan sonra sınav binalarına kimse alınmayacaktır. 

2019 İcra Müdür ve Müdür Yardımcılığı Sınavında adaylara 35 soruluk Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi ile 35 soruluk Alan Bilgisi Testi uygulanır. Genel yetenek ve genel kültür soruları 20, alan bilgisi soruları 80 puan ağırlığındadır. Yazılı sınavda 100 puan üzerinden en az 70 puan alan adaylar başarılı sayılacaktır.

Adalet Bakanlığı tarafından sınav ilanı ile birlikte 700 kadro açıldığını belirtilmiştir. Bu kadronun bir kat fazlası yani 1400 aday sözlü sınava alınacaktır. Yani adaylar 70 puan barajını geçmişse ancak ilk 1400 kişiye giremezse sözlü sınava girmeye hak kazanamayacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.