İdari İzin ve Esnek Çalışma 20 Mayıs’ta Yeniden Görüşülecek

İdari İzin ve Esnek Çalışma 20 Mayıs’ta Yeniden Görüşülecek

Korona virüsteki olumlu tablo devam ederse kamuda idari izinli olan ya da esnek çalışma uygulayanlar 20 mayıs’ta yeniden işbaşı yapacaktır.

Normalleşme Takviminde Yerini Aldı

Sosyal hayat ve iş hayatında uygulanan normalleşme adımlarına bir yenisi daha eklendi. Bakanlıklar tarafından normalleşme takvimi hazırlandı ve Cumhurbaşkanlığına sunuldu. Söz konusu takvime bakıldığında kovid 19 nedeniyle idari izinli olan ya da esnek çalışma yöntemine geçenlerin normal mesai düzenine dönmesi için 20 Mayıs tarihi belirlendi. Bu tarihte idari izin genelgeleri yeniden gözden geçirilecektir. Korona virüs tablosu da değerlendirildikten sonra nihai karar verilecektir.

20 Mayıs’ta yapılacak olan değerlendirme sonrasında idari iznin devam etmesine ya da normalleşme kapsamında normal mesaiye başlanmasına karar verilebilecektir. Normalleşme Mayıs ayında başlayacak ve atılacak adımlar ile devam edecektir. 

Sağlık Personeli İçin Normalleşme

Sağlık personelleri için normalleşme tarihi 1 Temmuz 2020 olarak belirlendi. Bu tarihte sağlık çalışanlarının şu anda kapalı olan izinleri yeniden açılacaktır. İzinler tek seferde herkes için değil, kademe kademe açılacaktır. Böylece Temmuz ayında salgının çok hafifleyeceği ve normal hayatına dönüş sağlanacağı planlanıyor. Sağlık personellerinin yükü de azalacaktır. 

1 Temmuz 2020 tarihinde personellerin tayin ve yer değişikliği takvimleri her sene olduğu gibi değerlendirmeye alınacaktır. Böylece tayin işlemleri başlayacak ve eş, sağlık, güvenlik gibi mazeretlerle tayinler yapılabilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.