İlave Tediye Ödenme Tarihleri Belli Oldu

İlave Tediye Ödenme Tarihleri Belli Oldu

Kamu işçilerine ödenecek olan ilave tediye ödenme tarihleri Resmi Gazetede yayımlanan karar ile belli oldu.

Ocak ve Mayıs’ta Ödeme Yapılacak

Resmi Gazetede yayımlanan karar ile işçilerin ilave tediye ödeme tarihleri belli oldu. 25 Ocak tarihli Resmi Gazete ile yani bugün ödeme tarihleri belli oldu. İlk ödemeler 31 Ocak 2020 tarihinde yapılacaktır. Yani ödeme bekleyen işçiler ilk ödemeye hemen bu ayın sonunda kavuşacaktır. Böylece işçilere cüzi de ek gelir sağlanacaktır.

İlave tediyenin ikinci ödemesi ise 5 Mayıs 2020 tarihinde ödenecektir. Yani yaklaşık 5 ay sonra ödemeler yapılacaktır. Böylece 2 taksit halinde ilave tediye ödemeleri tamamlanacaktır. 2020 yılı içinde tüm ödemeler yapılacaktır. 

Yeraltında Çalışan İşçilere Ek Ödeme

Yeraltında çalışan işçilere 2020 yılında yapılacak ilave tediye dışındaki tüm ödemeler belirli bir tarihte yapılacaktır. Bu işçiler daha zorlu şartlarda çalıştıkları için hak kazandıkları bazı ek ödemeler olabiliyor. İlave tediyeler yukarıdaki tarihlerde ödenecektir. Tediye dışındaki diğer alacaklar ise 23 Aralık 2020 tarihinde ödenecektir.

Yukarıdaki takvim takip edildiği takdirde işçilerin 2020 yılında yaptıkları çalışmaların karşılığı olan ödemeleri aynı yıl içinde yapılacaktır. Böylece işçiler bütçelerine destek olan ödemelere göre planlama yapabilir. Cüzi de olsa yatırılan ödemeler işçilerde bir nebze rahatlama sağlayacaktır. Takvime göre senede 2 taksit halinde ilave tediye ödemesi yapılacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.