İlkokullara Beden Eğitimi Dersi Geliyor

İlkokullara Beden Eğitimi Dersi Geliyor
İlkokullara Beden Eğitimi Dersi Geliyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkemizde eğitim alanında birbiri ardına yeniliklere gelmeye devam ediyor. En son hayata geçirilmesi planlanan yenilik ise ilkokullara beden eğitimi dersinin tekrar getirilmesi olarak ön plana çıkıyor. Avrupa’nın en genç nüfusuna sahip olan Türkiye’nin sportif anlamda yeterli seviyeye gelememesi üzerine Cumhurbaşkanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı bürokratlarının yaptıkları çalışma sonrasında ilkokullara beden eğitimi dersinin getirilmesi kararı alındı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Amasya Üniversitesi’nde katıldığı bir konferansta ilkokullarda beden eğitimi dersinin olması ile ilgili talimatı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Milli Eğitimi Bakanı Ziya Selçuk’a ilettiğini açıkladı.

Amaç Spora Yatkın Nesiller Yetiştirmek

Cumhurbaşkanlığının bu adımının altında yatan ana neden ise spora yatkın ve sporu seven nesiller yetiştirmek olduğu ifade ediliyor. Ülkemizin genç nüfusuna rağmen düzenli spor yapan ve spor yapmayı seven sayısının oldukça yetersiz olması nedeniyle bu uygulamanın oldukça önemli olduğu ön görülüyor.

Bu yeni sisteminin 2020- 2021 eğitim öğretim döneminden itibaren geçerli olacağı ve bunun için önemli derecede bir beden eğitimi öğretmeninin görevlendirileceği belirtiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı konu ile ilgili çalışmalarına başlasa da ilkokullarda bende eğitimi dersinin hangi sınıfları kapsayacağı ve haftada kaç saat olacağı ise belirsizliğini koruyor.

İlkokullara Beden Eğitimi Dersi Geliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın