İMMİB 26 Memur Alımı İçin İlana Çıktı

İMMİB 26 Memur Alımı İçin İlana Çıktı
İMMİB 26 Memur Alımı İçin İlana Çıktı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başvuru Şartları

İMMİB tarafından 26 kamu memuru alımı için ilan yayımladı. Yayınlanan ilana başvurmak isteyen kişiler Türk vatandaşı olmalı, 18 yaşını doldurmalı, askerliğini yapmış olmalı, 1 Ocak 1985 ve sonrasında doğmuş olmalı, kamudan yasaklı olmamalı ve belirli suçlardan hüküm giyilmemelidir.

Uzman yardımcısı olmak isteyen adaylar belirlenen bölümlerden lisans mezunu olmalı ve yüksek lisans derecesi bulunmalıdır. YDS’den en az 70 puan almış ve KPSS P93 puanı en az 70 olmalıdır. Bu kadroya 19 kişi alınacaktır.

İdari memurlar ise lisans ya da önlisans mezunu olabilirler. KPSS P3 en az 70 olmalıdır. Bu kadroya 7 kişi alınacaktır.

Adaylar KPSS puan üstünlüğüne göre sıralanır ve kontenjanın 4 katı kadarı sınava alınır. Bu sınavlardan daha önce 2 kez elenen adaylar tekrar kabul edilmez. Listenin açıklanması ile birlikte listeye giren adaylar başvuru evraklarını teslim edecektir. 21 Şubat 17.00’a kadar şahsen ya da posta yoluyla evrak teslimi yapılabilir.

Belgelerin incelenmesinden sonra sözlü sınav yer ve saati ile sınava girecek adayların listesi ilan edilir. Mülakatta 100 üzerinden 70 puan almak ve her bir üyeden 50 puanının altında almamak gerekir. Mülakat sonuçlarının açıklanması ile en yüksek puanı alan adaylardan kadro kadarı göreve başlayabilecektir.

Başvuru kılavuzu.

İMMİB 26 Memur Alımı İçin İlana Çıktı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın