İngiliz Bilim İnsanı: Koronavirüse Karşı Savaşı Kaybettik

İngiliz Bilim İnsanı: Koronavirüse Karşı Savaşı Kaybettik

İngiliz bilim insanı Neil Ferguson, tüm dünyaya yayılan Koronavirüs salgını karşısında verilen savaşı kaybettiğimizi açıkladı.

Artık Hedef Yaşlı ve Zayıfları Kurtarmak Olmalı

Dünya genelini tehdit eden Koronavirüs salgını karşısında tüm ülkeler önlem almaya çalışıyor. Ancak salgın her geçen gün daha çok kişiyi hayattan koparırken daha da çok kişiye bulaşıyor. Bu durum karşısında açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Neil Ferguson da Koronavirüsün yayılmaması konusunda verilen savaşı kaybettiklerini açıkladı.

Gelinen noktada koronavirüsün durdurulmasının mümkün olmadığını ifade eden Ferguson bundan sonra yaşlı ve zayıf olanlara odaklanılması gerektiğini ifade etti. Zira bu virüsün en çok can aldığı kitleler bu kimselerden oluşuyor. Dolayısıyla yaşlı ve hastaların mümkün olduğunca kalabalık ortamlardan uzak durmaları ve hijyene dikkat etmeleri gerekiyor. 2 saatte bir ellerin yıkanması, hapşırırken dirseğe hapşırılması gibi basit ama etkili tedbirlere başvurulmalıdır. Eğer kalabalık ortamlara girilecekse muhakkak maske kullanılmalı ve diğer kişilerle 1 metreden yakın bir mesafe içerisine girilmemelidir.

Ülkemizde ne mutlu ki şuana kadar herhangi bir Koronavirüs vakası tespit edilmedi. Ancak ülkemizin dört bir tarafında bulunan ülkelerin hemen hemen tamamında vakalar ve buna bağlı ölümler gerçekleşti. Dolayısıyla ülkemizin de son derece dikkatli olması ve tedbiri hiçbir vakit elden bırakmaması gerekmektedir. Bu konuda Sağlık Bakanlığı da gereken çalışmaları yapmaya devam ediyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.