İngiliz Bilim İnsanı: Koronavirüse Karşı Savaşı Kaybettik

İngiliz Bilim İnsanı: Koronavirüse Karşı Savaşı Kaybettik
İngiliz Bilim İnsanı: Koronavirüse Karşı Savaşı Kaybettik
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Artık Hedef Yaşlı ve Zayıfları Kurtarmak Olmalı

Dünya genelini tehdit eden Koronavirüs salgını karşısında tüm ülkeler önlem almaya çalışıyor. Ancak salgın her geçen gün daha çok kişiyi hayattan koparırken daha da çok kişiye bulaşıyor. Bu durum karşısında açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Neil Ferguson da Koronavirüsün yayılmaması konusunda verilen savaşı kaybettiklerini açıkladı.

Gelinen noktada koronavirüsün durdurulmasının mümkün olmadığını ifade eden Ferguson bundan sonra yaşlı ve zayıf olanlara odaklanılması gerektiğini ifade etti. Zira bu virüsün en çok can aldığı kitleler bu kimselerden oluşuyor. Dolayısıyla yaşlı ve hastaların mümkün olduğunca kalabalık ortamlardan uzak durmaları ve hijyene dikkat etmeleri gerekiyor. 2 saatte bir ellerin yıkanması, hapşırırken dirseğe hapşırılması gibi basit ama etkili tedbirlere başvurulmalıdır. Eğer kalabalık ortamlara girilecekse muhakkak maske kullanılmalı ve diğer kişilerle 1 metreden yakın bir mesafe içerisine girilmemelidir.

Ülkemizde ne mutlu ki şuana kadar herhangi bir Koronavirüs vakası tespit edilmedi. Ancak ülkemizin dört bir tarafında bulunan ülkelerin hemen hemen tamamında vakalar ve buna bağlı ölümler gerçekleşti. Dolayısıyla ülkemizin de son derece dikkatli olması ve tedbiri hiçbir vakit elden bırakmaması gerekmektedir. Bu konuda Sağlık Bakanlığı da gereken çalışmaları yapmaya devam ediyor.

İngiliz Bilim İnsanı: Koronavirüse Karşı Savaşı Kaybettik

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın