İnsan Hakları Kurumu 27 memur alımı giriş sınavı

İnsan Hakları Kurumu 27 memur alımı giriş sınavı

Resmi Gazete'nin 18 Aralık 2019 tarihli sayısınca Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu 27 memur alımı için giriş sınavı yapacağı duyuruldu. Giriş sınavına yapılacak başvurular şahsen yapılacaktır.

Devlet memuru alımı ilanlarında en güzel duyurulardan birisi de Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu 27 kamu personeli alımıyla geldi. Yapılan duyuruda 4 farklı grupta memur alımı için giriş sınavı gerçekleştirileceği kurum tarafından kamuoyuyla paylaşıldı.

Kurum tarafından yayımlanan giriş sınavı duyurusuna başvuruların şahsen yapılması kararlaştırıldı. Şahsen yapılacak başvurularda kurumun Ankara'da bulunan binası olan "Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Yüksel Cad. No:23 Kızılay Çankaya" adresinde müracaatlar gerçekleştirilecek.

Sözlü sınav duyurularının ilerki tarihte adaylara paylaşılacağı açıklanırken başvuruların 23 Aralık 2019'da başlayıp 24 Ocak 2020'da son bulacak. Bu tarihler arasında yukarıdaki adrese şahsen başvuru veya posta yoluyla da yapılabilecek.

Başvuruda aranan şartlarda 36 yaşından gün almamış olma şartı bulunmaktayken 2018 veya 2019 yılına ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınav'nda başvuru kılavuzunda belirtilen puan türlerinde en az 70 puan almış olunması gerekmektedir.

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu 27 kamu personeli alımı giriş sınavı için başvuru kriterlerinde istenilen diğer maddeler ise mezuniyet şartlarıdır. 4 farklı grupta da istenilen "lisans" programları bölümünden mezun olunması gerekmektedir.

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu devlet memuru alımı için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.