İŞKUR’dan Çobanlık Akademisi ile İş İmkanı

İŞKUR’dan Çobanlık Akademisi ile İş İmkanı
İŞKUR’dan Çobanlık Akademisi ile İş İmkanı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Haftada 5 Gün Eğitim

Ülkemizde işsiz sayısı oldukça fazla olmasına rağmen uzmanlaşma olmadığı için işveren işçi bulmakta, işsiz iş bulmakta zorlanıyor. Bu sorunu çözmek adına İşkur yeni bir adım daha attı. Meslek edindirme kurslarına çobanlık kursu eklendi. Özellikle büyük ve küçükbaş hayvancılığın yoğun olarak yapıldığı illerdeki İşkur müdürlüklerine çobanlık akademisi açılıyor. 

Çoban olmak isteyenler için haftada 5 gün olmak üzere toplamda 13 gün kurs veriliyor. Bu kursa katılan katılımcılara günlük olarak harçlık veriliyor. 16 yaşını doldurmuş ve 70 yaşını aşmamış olanlar kursa katılabiliyor. Katılım için herhangi bir eğitim şartı aranmıyor, okuryazar olmak yetiyor. Kadın ve erkek adayların kursa başvurusu kabul ediliyor.

İşkur üzerinden başvuru yapılması halinde adaylar mülakata alınacak ve sonrasında kurslara kabul edilecektir. Kursa katılım halinde bir ücret ödenmediği gibi kursiyerlere harçlık da ödenmektedir. Ayrıca iş kazası ve meslek hastalığı sigorta primleri ile Genel Sağlık Sigortası prim giderleri İŞKUR tarafından ödenecektir. 

5 Bin Lira Maaş

Çobanlık mesleği günümüzde tercih edilmeyen mesleklerden olduğu için çoban bulmakta büyük güçlük yaşanıyor. İşte bu durum piyasayı da hareketlendiriyor. Şu anda çobanlar ayda 5 bin lira maaş ile çalışıyor. Çoban sıkıntısı olan yerlerde köylü daha fazlasını vermeye de razı oluyor.

İŞKUR’dan Çobanlık Akademisi ile İş İmkanı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın