İstanbul Büyükşehir Belediyesi KPSS 60 278 Zabıta Memuru Alımı Duyurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi KPSS 60 278 Zabıta Memuru Alımı Duyurusu

2021 Yılı personel alımları kapsamında ilanlar yayınlanmaya ve personel alımları yapılmaya devam ediliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanlığının Yerel Yönetimler sayfasından yayınlamış olduğu ilana göre 278 Zabıta memuru alımı gerçekleştirilecektir

İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanlığının yayınlamış olduğu ilana göre belediye başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 278 zabıta memuru alımı yapılacağı ilan edildi.

Başvuru Şekli Yeri ve Tarihi

Sınava girmek isteyen adaylar https://www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden elektronik ortamda başvuru yaparak Başvuru formunu indirerek imzaladıktan sonra tekrar siteye yükleyerek yapacaklardır.

Boy ve kilo ölçümü esnasında başvuru formu dışında fiziki olarak herhangi bir evrak teslim edilmeyecektir

Adaylarda Aranan Başvuru Genel Şartları

T.C vatandaşı olma, Kamusal haklarından mahrum olmama, Türk ceza kanununun 53. Maddesinde belirtilen suçlardan ceza almamış veya mahkûm olmamış olma,  Erkek adayların askerlik ile ilişiği bulunmama, görevini devamlı yapmasına engel fiziksel veya zihinsel engeli bulunmama, Başvuru kılavuzunda yer alan tabloda aranan özel şartları taşıma ve hangi kadroya başvuru yapacağına dair dilekçe verme şartları ile 2 personel alımı yapılacaktır.

Adaylarda Aranan Özel Şartlar

KPSS en az 60 puan almış olma, Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlardan disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmama, erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olma, boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında 10 kilogramdan fazla fark bulunmaması şartları aranmaktadır.

İlan metni.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.