İstanbul Üniversitesi 542 Sağlık Personeli Alımı Açıklandı

İstanbul Üniversitesi 542 Sağlık Personeli Alımı Açıklandı

İstanbul Üniversitesi yaptığı açıklamada alınacak 542 personelin 9 branşta sözleşmeli sağlık personeli olarak üniversite hastanesi bünyesinde istihdam edileceğini belirtti.

İstanbul Cumhuriyet Üniversitesi tarafından yapılan açıklamaya göre alınacak 542 personelin 455 Hemşire, 10 Biyolog, 4 Diyetisyen, 5 Fizyoterapist, 10 Laborant, 3 Psikolog, 25 Sağlık Teknikeri, 5 Röntgen Teknisyeni ve 25 Diğer Sağlık Personeli olarak üniversite hastanesi bünyesinde görevlendirileceği belirtildi.

Adaylarda aranan genel nitelikler

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmak, Lisans mezunlarında KPSSP3, Ön Lisans mezunlarında KPSSP93 puan türünden puan almış olmak, Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, 5917 sayılı Kanunun 47. Maddesi’nin 5. Fıkrası (A)2 bendi gereğince, 4-B Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken istifa ederek görevinden ayrılarak sözleşmesi feshedilenler; fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl süre geçmiş olmak ve İstanbul ilinde ikamet ediyor olmak şartları aranmaktadır.

Başvuru şekli

Başvurular ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı günden (5 Haziran 2020) itibaren 15 gün içinde (mesai saati bitimine kadar) kurum internet adresinden online olarak yapılacaktır. 

Müracaat sonunda adayların beyan ettikleri Kamu Personeli Seçme Sınav Sonuçları ÖSYM Başkanlığından kurumumuz tarafından teyit edilecektir. Gerçeğe aykırı beyanda bulunan adayların müracaatları kabul edilmeyecek ve haklarında genel hükümlere göre işlem yapılacaktır. Posta ile ya da şahsen yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. 

Başvuru tarihini geciktiren veya nitelikleri uygun olmayan adayların müracaatlarına işlem yapılmayacaktır.

Başvuru sonuçlarının açıklanması

Başvurular Komisyon tarafından değerlendirildikten sonra sonuçlar en geç 10 iş günü içinde kurum internet adresinde yayınlanacaktır. 

Kontenjan sayısı kadar yedek belirlenecektir. Asil kazananlar atanmak üzere başvuru yapmadığı takdirde ilan edilen yedek kazananlar sırasıyla çağırılacaktır. 

Ataması yapılacak adayların listesi, işe başlamaları için gerekli evraklar, başvuru zamanı ve yeri ile ilgili bilgilerin kurum internet adresinden takip edilmesi gerekmektedir. 

İlgililere yazılı ya da sözlü ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.