İstanbul’da Uyuz Salgını Polis Okulunu Tatil Ettirdi

İstanbul’da Uyuz Salgını Polis Okulunu Tatil Ettirdi
İstanbul’da Uyuz Salgını Polis Okulunu Tatil Ettirdi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksekokulu idaresi, okulda eğitim gören çok sayıda polis adayında uyuz görülmesi ile birlikte salgının daha fazla yayılmaması için harekete geçtiği bilgisi verildi. Uyuzun öğrenciler arasında hızla yayıldığının tespit edilmesi ile okul yönetimi, okulun 10 gün tatil edilmesine karar verdiği belirtildi.

DHA’nın haberine göre; ayrıca okul ile yurt ve lojmanların içerisinde bulunduğu kampüs boşaltılıp ilaçlamaya alındığı bilgisi paylaşıldı. Geçtiğimiz haftalarda Sağlık Bakanlığı eczanelerde uyuz ilacının bulunmadığına ilişkin iddiaları kabul etmeyerek yeterli sayıda uyuz ilacının piyasada olduğunu ifade etmişti.

Eczanelerde Uyuz İlacı Bulunmuyor

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan uyuz ilacı temininde herhangi bir sıkıntı yaşanmadığı açıklamasına rağmen vatandaşların çok büyük bir bölümünün uyuz ilaçlarının bulamadığı belirtiliyor. Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksekokulu’nda yaşanan bu uyuz salgınında da öğrenciler birçok eczane dolaşmalarına rağmen ilaçları bulamadıklarının ifade ettikleri görülüyor.

Dünya genelinde Corona virüsü büyük tehlike yaratırken ülkemizde de birçok yerde uyuz salgınlarının baş gösterdiği ve ilaç firmalarının Şubatta yapılacak zam nedeniyle birçok ilacı piyasaya sürmemesi ile sağlık anlamında büyük risklerin oraya çıktığı görülüyor. Uzmanlar okulların açılması ile birlikte uyuz vakalarında artışların yaşanabileceğini belirtiyor.

İstanbul’da Uyuz Salgını Polis Okulunu Tatil Ettirdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın