Jandarma Genel Komutanlığı 3550 Astsubay Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Jandarma Genel Komutanlığı 3550 Astsubay Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Jandarma Genel Komutanlığı Jandarma, Personel, İkmal, Maliye, Uçak/Helikopter Teknisyeni, İstihkam, Bakım, Muhabere ve Sağlık branşlarında toplam 3550 Muvazzaf/Sözleşmeli astsubay alımı yapacak

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 3550 Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay alımı başvuruları devam ediyor.

Adaylarda aranan nitelikler

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Başvuru Kılavuzlarında belirtilen öğrenim programlardan mezun olmak, bunlara denkliği Yüksek öğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak veya geçici kayıt tarihi olarak belirlenen 4 Ağustos 2020 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak, Kılavuzda belirtilen Lisans bölümlerinden mezun olmuş veya 4 Ağustos 2020 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 1 Ocak 2020 tarihi itibariyle yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş (1 Ocak 1993 ve sonrası doğumlular) olmak şartları aranmaktadır.

Ayrıca Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak, Hamile olmamak, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş veya sözleşmeli erbaş/er olarak görevli iken ayrılmamış veya çıkarılmamış olmaları gerekmektedir.

Başvuru şekli

Başvurular sadece, jandarma resmi internet adresi ile, Jandarma Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. 

Adayların “Başvuru Kılavuzunun” tamamını okuduktan sonra başvurusunu yapması gerekmektedir. Başvurular, 4 Şubat 2020 günü başlayıp, 21 Şubat 2020 günü saat 16:00’da sona erecektir. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’ne E-Devlet kapısı üzerinden e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile giriş yapılacaktır. 

Başvuru zamanı

4 - 21 Şubat 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuru kılavuzları okunmadan başvuru yapılmamalıdır. 

Daha detaylı bilgi ve başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.