Jandarma ve Sahil Güvenlik Personellerine Ücretsiz Toplu Taşıma

Jandarma ve Sahil Güvenlik Personellerine Ücretsiz Toplu Taşıma

9 Mayıs tarihinde yapılan bir değişiklikle birlikte toplu taşımadan ücretsiz faydalanabilen kurumlar arasında 2 yeni kurum daha eklendi.

Özel Toplu Ulaşımları Kapsamayacak

Ülkemizde bazı meslek grupları toplu taşımalardan ücretsiz yararlanırken bazıları da indirimli olarak istifade etmektedirler. Ülke genelinde uygulanan 2002/3654 sayılı kararda 9 Mayıs tarihinde bir değişiklik yapıldı. Bu değişiklik ile toplu taşımalardan ücretsiz yararlanabilen kurum personellerine 2 yeni kurum daha eklendi. Bunlar Jandarma ile Sahil Güvenlik Komutanlığı oldu.

Bu iki kurumda çalışmakta olan personeller sadece belediyelerin sunmuş olduğu toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz istifade edebilecek. Özel toplu taşıma araçlarında ücret ödemeleri gerekecek.

24 Mart tarihinde getirilen kararda ise sağlık çalışanlarına yönelik olarak bir ayrıcalık getirilmişti. Bu ayrıcalık ile özel toplu taşıma araçlarını dahi ücretsiz kullanabilmelerinin önü açılmıştı. Ancak bu düzenleme 31 Mayıs 2020 tarihine kadar geçerli olacak. Eğer sonradan bu düzenleme yeni bir karar ile uzatılmazsa yeniden özel toplu taşıma araçlarında ücret ödemeleri gerekecektir.

Alınan bu yeni kararlar ile bazı kamu kurumlarında çalışan personellerin motive edilmesi ve işlerine ulaşımlarının kolaylaştırılması amaçlanmaktadır. Dolayısıyla kamu hizmetlerinin daha iyi ve aksamadan işlemesi de sağlanmış olacaktır. ilerleyen süreçte bu kararlarda yeni değişiklikler yapılması da gündeme gelebilir. Bu tür durumlarda sizlere internet sayfamızdan bildirimlerde bulunmaya devam edeceğimizi söyleyebiliriz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.