ÖSYM 12 Uzman Yardımcısı Alacak

ÖSYM 12 Uzman Yardımcısı Alacak

ÖSYM tarafından yapılan yazılı ve sözlü sınav sonrasında 12 uzman yardımcısı alımı yapılacaktır.

Başvuru Şartları

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) bünyesinde istihdam edilmek üzere 12 uzman yardımcısı alınacaktır. Resmi Gazete'de yayımlanan ilan ile başvuru şartları ve başvuru usulü belirlenmiştir. Arapça, Biyoloji, Coğrafya, Fizik, Hukuk, İstatistik, Maliye, Rusça ve Türkçe alanlarından 12 uzman yardımcısı alınacaktır.

Adaylar 2018-2019 yıllarına ait KPSS puanları ile başvuru yapacaktır. Arapça ve Rusça alanlarında asgari 70 ve diğer alanlar için ise en az 75 puan almaları gerekir. Başvuru yapacak adaylar 35 yaşını doldurmamalıdır. Görevini yapmaya engel sağlık durumu olmamalıdır. 

Başvuru yapmak isteyen adaylar 2 Ocak 2020 gününe kadar ÖSYM AİS sistemi üzerinden "Sınav Başvuru Formu" doldurarak başvuru yapacaktır. Elektronik ortamda başvuru yapılacaktır. Başvurusu kabul edilen adaylar yazılı sınava alınır. KPSS puan üstünlüğüne göre yapılan sıralamada kontenjanın 20 katı kadar yazılı sınava alınır.

Yazılı sınav 26 Ocak 2020 günü sadece Ankara'da yapılacaktır. Sınav yerleri sınav tarihinden en az 10 gün önce ilan edilecektir. Sınavda yüzde 70 test ve yüzde 30 klasik soru sorulacaktır. 70 puanı aşan adaylar başarılı sayılır. Yazılı sınavda en yüksek puan alan adaydan başlayarak adaylar listelenir. Kontenjanın 4 katı kadar aday sözlü sınava alınacaktır. Sözlü sınavda ise kontenjan kadar asil ve kontenjanın yarısı kadar yedek aday belirlenecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.