Kabataş Erkek Lisesi Uluslar Arası Programı Uygulayan Lise

Kabataş Erkek Lisesi Uluslar Arası Programı Uygulayan Lise
Kabataş Erkek Lisesi Uluslar Arası Programı Uygulayan Lise
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uluslar Arası Eğitim

Kabataş Erkek Lisesi ve WCEP (Uluslararası Lise Öğrenci Değişim Programı) işbirliği sayesinde ülkemizde ilk defa bir lisede uluslar arası müfredat uygulanacak. AP (Advanced Placement) uluslar arası müfredatının uygulanması için Milli Eğitim Bakanlığı ve Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın onayı alındı. Sonrasında ise Tebliğler Dergisi’nde bu sistemin kabul edildiği yayınlandı.

Yeni müfredatta öğrencilerin ilgi alanlarına göre 4 farklı alanda 5 ders alınabilecek. Öğrenciler ana dilleri gibi yabancı dil konuşacak şekilde eğitim alacak. YÖK ve Türk üniversiteleri bu okullarda verilen dersleri ve alınan diplomayı tanıyacak. Çünkü zorunlu lise eğitimi 4 yıl iken bu okuldan 3 yılda mezun olunabilecek.

Hatta çift diploma alma imkanı da olacak. Hatta öğrenciler üniversiteye gittiklerinde bazı derslerden muaf olabilecektir. Çünkü öğrencilere verilen dersler üniversite seviyesinde olacak. Bu ayrıntılar öğrencilerin üniversiteye girişinde hiçbir engel oluşturmayacak. Böylece öğrenciler daha fazla ilerleme kaydedebilecek.

İlk kez ABD’de ortaya çıkan bu sistem şu anda 60’tan fazla ülkede uygulanıyor. Türkiye’de ise çok az sayıda özel okulda uygulanıyor. İlk kez bir devlet lisesi uluslar arası müfredat uygulayacak. Bu liseden mezun olan öğrenciler dünyaya çok daha kolay entegre olabilecek.

Kabataş Erkek Lisesi Uluslar Arası Programı Uygulayan Lise

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın