Kadrolu Zabıta Memuru Alımı Başvuru İlanı! KPSS 60

Kadrolu Zabıta Memuru Alımı Başvuru İlanı! KPSS 60

2021 yılı Şubat ayı kadrolu zabıta memur alımları kapsamında başvuru ilanı bugün itibarıyla resmi gazetede yayımlandı. Kadın ve erkek adayların başvuru yapabileceği kontenjanlar belli oldu. Kamu personeli zabıta alımlarına kimler başvuru yapabilecek?

Kamuya kadrolu kadın ve erkek zabıta memuru alımları olmak üzere 30 kontenjana başvuru ilanı 25 Şubat 2021 tarihli resmi gazetede yayımlandı. Kadın ve erkek zabıta alımı olmak üzere kadrolu kamu personeli alımı için başvurular alınacak. Zabıta alımlarına kimler başvuru yapabilir? Zabıta alımı başvuru süreci ne zaman başlıyor? Zabıta alımı başvuruları nasıl yapılacak? Tüm sorularınıza yanıt olacak zabıta alımı süreci ve detaylar bu haberimizde yer alıyor.

Van İpekyolu Belediyesi için zabıta alımları Kadın ve erkek olmak üzere Genel İdari Hizmetler GİH sınıfı ve kadrolu statüde olacak. 26 kontenjana erkek adaylar, 4 kontenjana ise kadın adaylar başvuru yapabilecektir. Zabıta alımları erkek adaylar için 9-11 derece kadrolar için yapılacakken, kadın zabıta alımları 9 dereceli kadrolar için olacak.

Zabıta Alımı Mezuniyet Şartları

26 erkek zabıta alımı için adayların Üniversitelerin Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Siyasal Bilimler Fakültesi bölümlerinden mezun olması gerekmektedir. Ayrıca adayların en az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olması şartı da aranıyor.

4 kadın zabıta alımı için adayların Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Siyasal Bilimler Fakültesi bölümlerinden mezun olması şartı aranıyor. Kadın adaylar için ehliyet şartı bulunmuyor.

Zabıta Alımları Başvuru Genel ve Özel Şartları

Adayların başvuru için genel ve özel şartları taşıması gerekmektedir. Memur alımı başvurularına dair 657 DMK'da yer alan genel şartları taşımak hükmü yer almaktadır. Öte yandan başvurularla ilgili özel hükümler de şu şekildedir:

KPSS'den en az P3 puan türünden en az 60 puan şartı aranmaktadır. Zabıta alımları için kadın adayların en az 160 cm, erkek adayların ise 167 cm şartı aranıyor. Adaylardan 30 yaş şartı aranıyor. Erkek adaylar için ise en az B ehliyet şartı bulunuyor. Başvurulara dair tüm detaylara aşağıdaki "Başvuru Kılavuzu" bağlantısından direkt erişim sağlayabilirsiniz.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum